Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zgorzel - ponad tydzień po zakończeniu leczenia kanałowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zgorzel - ponad tydzień po zakończeniu leczenia kanałowego

    Witam.
    Ostatnio przez tydzień męczył mnie ból zęba DWÓJKA GÓRA. Podczas wizyty okazało się że jest to rozległe zapalenie ( mój dentysta użył bardziej fachowego zwrotu ale już go nie pamiętam , ale najprawdopodobniej była to zgorzel bodajże 3 stopnia).

    Dentysta otworzył mi ząb i i wsadził tam jakby taką igłę którą tarł tam i z powrotem (chyba wyciągał miazgę albo nerwa) . Potem strzykawką odkaził kanał, i powiedział że musi zostawić ząb otwarty żeby był przepływ płynów.

    Po tygodniu miałem następną wizytę. Powiedziałem że przy stuknięciu palcem w ząb czuje takie delikatny krótkie ukłucie.
    Pan doktor powiedział że to normalne bo był duży stan zapalny . Znowu przeczyścił kanał , odkaził i wypełnił sam kanał + tymczasowo zamkną zęba , ale powiedział że zęba jeszcze ostatecznie nie będzie zamykać nie zamyka i mam następną wizytę za tydzień

    Po tygodniu już ząb mnie nie bolał i mój dentysta zamkną zęba.
    Po tym zamknięciu, najczęściej po wstaniu rano, mam takie uczucie jakby dziąsło przy tym zębie było trochę zdrętwiałe.
    Czy to normalne ? Czy to tkanka okołowierzchołkowa wraca do siebie ?

    Dodam tylko że chodzę do dobrego stomatologa, i wątpię żeby nie wiedział co robi (człowiek z doświadczeniem i dobrze wyposażonym gabinetem. Ale chciałem się was spytać bo podczas ostatniej wizyty trochę się śpieszyłem i nie zdążyłem zapytać czy może jeszcze przez jakiś czas to być odczuwalne.
    Ostatnio edytowany przez bocian; 27.04.2012, 09:44.
Pracuję...
X