Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zamiast aparatu ortodontycznego.... ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zamiast aparatu ortodontycznego.... ?

    Witam, mam kilka pytań na które mam nadzieję uzyskam tutaj odpowiedź.

    Mam 20 lat, nie mam jeszcze ósemek. Czy istnieje taka opcja, aby doprowadzić wysuniętą do tyłu górną trójkę (na którą nachodzi dolna trójka) do łuku, nie używając do tego aparatu ortodontycznego lecz mostu protetycznego, bądź korony? Pisząc " doprowadzić " nie mam na myśli mojego kła, gdyż w celu zastosowania w/w wariantów musiałby być usunięty, bądź opiłowany, ale to zdrowy ząb i czy dentyści podejmują się takich wyzwań? Mogą wystąpić jakieś niepożądane skutki po wyrwaniu zdrowego zęba, bo nie wiem czy to dla mnie do końca bezpieczne i nie zbyt odważne... ? Jest ktoś w stanie powiedzieć jaki jest średni czas oczekiwania od wyrwania do gotowości ( zagojenia się ) i dalszego działania, i czy po wyrwaniu chodzę z dziurą, czy dostaje od dentysty jakąś tymczasową licówkę...?
    Byłam narazie na konsultacji u protetyka, który właśnie zaproponował mi most protetyczny, lub koronę i jak narazie wysłał do dentyski by oceniła sytuację. Boję się im zaufać, bez usłyszenia opinii innych osób które znają się na rzeczy, ponieważ ja jestem zielona w tym temacie, dopiero się wdrażam.
    jeśli ktoś uważa że to totalnie beznadziejny pomysł, że nie ma sensu się w to angażować, niech mi powie, nie chcę żałować dając się naciągnąć... jeśli ktoś poleci aparat, to raczej nie wchodzi w grę ze względu na długi okres oczekiwania na efekt i większy koszt. A i jeszcze te ósemki.. czy jeśli wyjdą z biegiem czasu, mogą stanowić zagrożenie dla mostu?

    bardzo proszę o odpowiedź, najlepiej szczegółowe wyjaśnienie krok po kroku jak to będzie wyglądać. chcę mieć informacje z różnych źródeł. bardzo mi zależy.
    pozdrawiam.
Pracuję...
X