Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba 3 miesiące po "kanałowym"

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba 3 miesiące po "kanałowym"

    Witam 3 miesiące temu miałam górną piątkę leczoną kanałowo. Poszło raz dwa, lecz od jakiegoś miesiąca czuję w tym zębie dyskomfort który zmienia się już w ból (jakby mi coś w tym zębie siedziało , w szczególności gdy jest on dotykany - pukanie w bok i od góry zęba sprawia okropny ból). Wypełnienie Trochę wystaje w kierunku szóstki co powoduje że zachodzi mi jedzenie między zęby, ale nie ma stanu zapalnego dziąsła, więc chyba to nie jest przyczyną. Czy jest możliwe, że ząb leczony kanałowo może zacząć boleć? Jutro zajdę do mojej Pani stomatolog, tylko się zastanawiam czy zrobić uprzednio zdjęcie tego zęba, czy to w czymś pomoże? Jaka może być tego przyczyna?

  • #2
    Przyczyny mogą być różne. Dobrze byłoby wykonać prześwietlenie.

    Komentarz


    • #3
      Wizytę u stomatologa mam dopiero za tydzień, lecz dziś wykonałam RTG. Przeskanowałam i lepiej wyostrzyć nie dam rady. Od kanałowego minęły 3 miesiące - to RTG jest prawidłowe (górna lewa piątka)? Zastanawia mnie ta biała plamka nad korzeniem - czy ktoś jest w stanie mi wytłumaczyć co to jest?
      Załączone pliki

      Komentarz


      • #4
        Jest to przepchnięty materiał poza wierzchołek korzenia. Generalnie lepiej przepchnąć poza wierzchołek niż niedopełnić kanału. Kwestia jest tylko czym był wypełniony kanał.
        Objawy albo miną albo trzeba będzie wykonac resekcję korzenia.

        Komentarz

        Pracuję...
        X