Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Implanty - protetyka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Implanty - protetyka

    Dzień dobry

    Jestem po raz pierwszy na forum i bardzo proszę o poradę. Z góry przepraszam za niefachową terminologię. Moja sytuacja wygląda następująco:

    Założyłem implanty: w pierwszym miejscu 2 implanty w miejsce 2 zębów (ząb 5 i 6 na górze z lewej strony), w drugim miejscu 3 implanty w miejscu 3 zębów (ząb 5,6 i 7 na dole z lewej strony)

    Implanty przyjęły się bez problemu jednak wg mnie problem zaczął się przy protetyce i tego będą dotyczyć moje pytania:
    1. Zarówno na 3 implantach jak i na dwóch umieszczono protetykę w postaci mostów. Proszę o informację czy są jakieś powody, żeby tak robić? Mam 8 lat jednego implanta i nie mam problemów z czyszczeniem a w przypadku mostów wykonanych tak jak u mnie czyszczenie staje się męczarnią.
    2. Implanty zostały tak obudowane porcelaną, że nachodzi ona na dziąsła. Czy zakrywanie dziąseł jest zdrowe? Masowanie dziąseł za pomocą szczoteczki czy irygatora staje się niemożliwe. Dodatkowo za porcelanę dostaje się jedzenie a wyczyszczenie tych miejsc jest niemożliwe nawet za pomocą irygatora. Czy może to być powodem bólu w okolicach implantów oraz krwawieniem z tych okolic?

    Pozdrawiam
    Robert

  • #2
    Jest wielu zwolenników ( w tym ja osobiście) łączenie koron zębów na implantach, czyli tzw. koron zblokowanych, ponieważ badania dowodzą że taka konstrukcja jest bardziej stabilna. Czyszczenie zębów jest faktycznie męczarnią w takich przypadkach.
    Co do zakrywania dziąseł porcelaną to czasem wykonuje się takie rzeczy by zamaskować zanik kostny. Niewątpliwie z punktu widzenia higieny lepiej gdy jest tam swobodny dostęp. Jednak trzeba się liczy wówczas z tym że podczas jedzenia, część pokarmu wchodzi pod tę konstrukcję.
    Często trzeba wybierać między komfortem a trwałością i dobrze jak pacjent jest w te wybory zaangażowany, żeby nie był potem zaskoczony.
    Jeśli dziąsła są zbyt mocno przykryte porcelaną to krwawienie może występować jako następstwo stanu zapalnego dziąseł. Trzeba używac nici dentystycznej Super floss Oral B. Jest ona pogrubiona i dobrze się sprawdza.
    Proszę także o tych problemach poinformować lekarza prowadzącego, być moze da się zmienić coś w konstrukcji.

    Komentarz


    • #3
      Ja nie polecam łączenia mostu . drogo wtedy to wszystko wychodzi

      Komentarz


      • #4
        Dla kogoś kto dba o zęby cena nie gra roli. Nieważna jest wtedy cena jaką będzie trzeba dać za . Dla takiej osoby to po prostu konieczność.

        Komentarz


        • #5
          Ja też wychodzę z założenia, że na zębach nie ma co żałować, bo w konsekwencji później przejdzie płacić nam dwa razy tyle. Jeżeli chodzi zaś o implanty, to sama mam aż 3. Wszystkie wstawiał mi doktor Rybicki z kliniki Dental-Design Jaworska. Wszystkim polecam jego usługi. Facet naprawdę zna się na rzeczy, nie dość, że wszystko mi wytłumaczył (tak, że zrozumiałem) to zabieg w ogóle nie bolał, nic a nic! Powikłań również brak. Implanty się pięknie przyjęły.

          Komentarz


          • #6
            Ja również zgadzam się, że na nie ma co oszczędzać... To inwestycja na lata więc warto wydać więcej, ale mieć pewność, że wszystko będzie dobrze się znakomicie spisywać.

            Komentarz


            • #7
              Niewątpliwie z punktu widzenia higieny lepiej gdy jest tam swobodny dostęp. Jednak trzeba się liczy wówczas z tym że podczas jedzenia, część pokarmu wchodzi pod tę konstrukcję.
              Często trzeba wybierać między komfortem a trwałością i dobrze jak pacjent jest w te wybory zaangażowany, żeby nie był potem zaskoczony.

              Komentarz


              • #8
                Zamieszczone przez Polizof Zobacz posta
                Ja też wychodzę z założenia, że na zębach nie ma co żałować, bo w konsekwencji później przejdzie płacić nam dwa razy tyle. Jeżeli chodzi zaś o implanty, to sama mam aż 3. Wszystkie wstawiał mi doktor Rybicki z kliniki Dental-Design Jaworska.
                Polizof napisałeś kilka postów i we wszystkich bez wyjątku reklamujesz klinikę Dental-Design.
                Myślisz, że czytający to debile i nie umieją odróżnić ordynarnej reklamy od uczciwego polecenia?

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez jakubek Zobacz posta
                  Dla kogoś kto dba o zęby cena nie gra roli. Nieważna jest wtedy cena jaką będzie trzeba dać
                  Cena zawsze gra rolę nawet dla tych, których stać by zapłacić bardzo dużo. Żebym nie wiem jak dbała o zęby nie widzę powodu by wyrzucać pieniądze na przepłacone zabiegi. Jeśli srednio ceny w gabinetach dla jakiejś usługi wynoszą 1500 do 3000 (przy skomplikowanym przypadku) , a jakiś dentysta chce za to samo 5000 czyli prawie drugie tyle to normalnie myślący człowiek powinien się przynajmniej zastanowić czy jest to uczciwa cena wobec pacjenta - wg mnie nie jest.

                  Nie tak dawno za konsultację 40-minutową dentysta krzyknął ode mnie 200 PLN, podczas gdy zwyczajowo za konsultacje płacę od 50 do 120 PLN. Ponieważ o cenę nie zapytałam przed wizytą - nie spodziewając się, że usłyszę coś takiego za wizytę zapłaciłam bez słowa. Była to jednak wizyta moja u tego lekarza pierwsza i ostatnia, mimo, że wiem, że lekarz jest bardzo dobry. Po prostu nie lubię być naciągana. Znajdzie innych jeleni, nie muszę być to ja.
                  Ostatnio edytowany przez ixi; 01.05.2015, 20:10.

                  Komentarz


                  • #10
                    Zamieszczone przez Polizof Zobacz posta
                    Ja też wychodzę z założenia, że na zębach nie ma co żałować, bo w konsekwencji później przejdzie płacić nam dwa razy tyle. Jeżeli chodzi zaś o implanty, to sama mam aż 3. Wszystkie wstawiał mi doktor Rybicki z kliniki Dental-Design Jaworska. Wszystkim polecam jego usługi. Facet naprawdę zna się na rzeczy, nie dość, że wszystko mi wytłumaczył (tak, że zrozumiałem) to zabieg w ogóle nie bolał, nic a nic! Powikłań również brak. Implanty się pięknie przyjęły.
                    Potwierdzam, dr Rybicki to najlepszy impantolog w całym województwie mazowieckim, teraz przyjmuje też w Wawie, na Ursynowie.

                    Komentarz


                    • #11
                      Widzę, że się i Bielsko tutaj pojawiło! Szczerze mówiąc trochę nie mogę się zgodzić, że cena gra rolę.. Akurat na dentystach nie wyobrażam sobie oszczędzać - interesuje mnie tylko najlepsza usługa, a te zazwyczaj kosztują. Osobiście polecam - robią implanty, zajmują się protetyką i ortodoncją.. Z rodziną chodzimy wszyscy i naprawdę sobie chwalimy.

                      Komentarz


                      • #12
                        Oczywiście implanty tanie nie są i swoje muszą kosztować, ale niestety nie zawsze wysoka cena oznacza wysoką jakość. Warto mieć to na uwadze, jest przewodnik, który to krok po kroku opisuje co ma wpływ na cenę. Warto zachować ostrożność i zdrowy rozsądek, nie iść do pierwszego lepszego stomatologa z wysoką ceną.

                        Komentarz


                        • #13
                          Implanty zębów

                          Dokładnie zgadzam się z tym, że czasem należy dobrze poszukać odpowiedniego gabinetu. Ceny potrafią być bardzo różne, zwłaszcza poza granicami dużych miast. Niejednokrotnie właśnie tam otrzymamy usługi na wysokim poziomie w dużo mniejszej cenie. Jedynym minusem jest czas, który musimy poświęcić na dojazd, jednak i tak się to opłaca. O tym od czego jest uzależniona cena wszczepienia implantów przeczytamy na

                          Komentarz


                          • #14
                            Protetyka

                            Zgadzam, się że na implantach nie ma co oszczędzać. Co prawda nie należy do najtańszych zabiegów stomatologicznych, ale na zębach nie powinno się oszczędzać.

                            Komentarz


                            • #15
                              Sprawdzony fachowiec z Poznania, zobaczcie -
                              Wiele zależy od lokalizacji, bo nie z każdego miejsca opłaca się jechać, ale jeśli macie dosyć blisko, to warto.
                              Macie tam namiary na lekarza, którego nam sugerowano jako jednego z najlepszych implantologów w Polsce.
                              Czy tak jest, to nie wiem, ale na pewno widzę, że usługa została wykonana jak należy.

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X