Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

ból głowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • ból głowy

    Witam.
    Mam 20 lat. Od jakiegos roku cierpie na bole glowy o dosc silnym nasileniu w skali 1-10 okreslilbym je na poziomie 8-9, a nie jestem szczegoolnie wrazliwy. Gdy pojawily sie po raz pierwszy byly lagodniejsze, pojawialy sie raz na 2 tygodnie, moze miesiac. Dalo sie to przeztyc, leki przeciwbolowe lagodzily sytuacje. Niestety ostatnie polrocze to jakas masakra. Budze sie z bolem i z bolem zasypiam. Bol wystepuje zwsze, czasami troszke slabszy, ale to niewielka ulga. Sprobuje go opisac. Jest to narywajacy, rozrywajacy bol w okolicach skroni, siegajacy zuchwy, potylicy, szczeki czasami oka i ucha z obu stron twarzy. Nie wystepuje nadwrazliwosc na swiatlo ani inne objawy ze strony narzadu wzroku, wiec migrena raczej odpada. lekarze najpierw sadzili, ze to od zatok - kilku internistow i laryngologow, ale bol nie zwieksza sie podczas pochylania, ponadto brak kataru, rtg zatok czyste. Neurolog nie stwierdzil zadnych objawow neurologicznych, zarzucaja mi depresje i inne tego typu pierdoly. Jak moge nie miec depresji skoro non stop mnie boli i nie mam sily isc do pracy, zrobic czegos w domu, pouczyc sie na studia? Nie moge normalnie funkcjonowac, dobra skoncze z uzalaniem sie bo to niczego nie zmieni.
    Oczywiscie lekarze zostawili mnie samemu sobie, kazdy odsylal do innego i gowno z tego wyszlo. Szperajac w internecie natknalem sie na jakas publikacje nt. powiazania bolu glowy i zatrzymanych zebow madrosci. Wiec poszedlem do pracowni rtg i zrobilem zdjecie panoramiczne - o dziwo dalo rade bez skierowania.
    Teraz postaram sie opisac zdjecie:
    Gorna szczeka wyglada ogolnie dobrze. lewa osemka wyszla elegancko a prawa jest widoczna w polowie - pol osemki od strony policzka jest juz "naga" a druga polowa pod dzioslem, ale na 90% jestem pewien, ze wyjdzie bo mam tam miejsce, gdyz mialem usuwane 2 gorne 4ki jak mialem z 10 lat, ze wzgledu na mala przestrzen w szczece, nie wydaje mi sie zeby cos sie tam dzialo.
    Z kolei dolna szczeka prezentuje sie kiepsko. Po pierwsze nie mialem w niej usuwanych 4ek, wiec jest tam bardzo ciasno, powinienem to zrobic, ale ortodonta zalecil inaczej i wychodzi na to, ze sie pomylil. jak wyzdrowieje moze zaloze aparat, zobaczymy. Prawa osemka jest czesciowo zatrzymana, rosnie dosc prosto, ale na 100% nie wyjdzie bo nie ma miejsca, utworzyla sie kieszen dzioslowa i prawdopodobnie stan zapalny - tak mi powiedziala pani radiolog. Druga osemka z kolei rosnie pod katem 45 stopni w strone siodemki i spycha ja do srodka, tez jest czesciowo zatrzymana, albo zatrzymana nie jestem pewien.
    Znalazlem nr do chirurga szczekowego i umowilem sie na usuniecie. o dziwo mozliwe jest usuniecie 2 na raz, zabieg mam dopiero 11, a teraz umieram z bolu. Srodki przeciwbolowe nie pomagaja, za wyjatkiem antidolu, ale nie chce go naduzywac z wiadomych wzgledow, to jedynie rozwiazanie tymczasowe. Po 2 tabletkach bol jest slabszy, ale nie zanika, lepsza jakas ulga niz nic. Zaczalem sie zastanawiac czy ten bol na pewno pochodzi od tych zebow, czy jest to mozliwe? czy mozna przeprowadzic ekstrakcje gdy jest stan zapalny? Pozdrawiam i prosze o odp.

  • #2
    przepraszam za podwojnego posta.
    oto skan zdjecia panoramicznego:

    moze nie jest najwyzszej jakosci, ale cos widac...

    Komentarz


    • #4
      Może zainteresuj się usługą . Słyszałam wiele dobrego na jej temat

      Komentarz

      Pracuję...
      X