Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Powikłania po estrakcji zęba 8-ki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Powikłania po estrakcji zęba 8-ki

    Witam

    Mam pytanie dot. wyrwania zęba dolnej 8-ki z lewej strony.

    Tydzień temu miałem usuwanego zęba usuwany był przez dłutowanie - ułamana korona zęba następnie wbity szpikulec w korzeń i podważany. Poszło sprawnie 5 - max. 10minut i zęba nie było. Ból nasilił sie w 2 - 3 dni po wyrwaniu zęba, zrobił się skrzep niestety tabletki paracetamol czy peralgina nie pomagały w ogole (pomagaly w 1 - 2 dniu) wiec pojechalem do dentysty przepisał mi ketomal i antybiotyk clindamycin MIP 600mg. Ból ustał po ketomalu na 4 - 5h. nareszcie dało się życ. Dzis tak jak mowie 7 dni po wyrwaniu odstawiłem ketomal i leki przeciwbólowe boli ale da sie wytrzymać martwią mnie dość mocne bóle głowy (lewej skroni) ból policzka. Dzis zaczołem kuracje atybiotykowa nie wiem czy nie za późno poniewaz na poczatku ich nie brałem bo po pierwszej tabletce zle sie czułem. Czy to moze byc zakażenie ? Zapalenie ? Czy jakies powikłania ? Mam strupa w miejscu wyrwania goi się w miarę ładnie ale ból nie ustępuje. Próboje sobie radzic bez tego ketamolu bo nie chce sie truć.

    Prosze o rady opinie informacje.

    Pozdr.

  • #2
    Antybiotyk najlepiej brać od razu, jeśli był za silny można poprosić o przepisanie innego. Jesli organizm jest zdrowy, młody i silny to nawet bez antybiotyku sobie poradzi, ale teraz proponuje wziąć to co było przepisane do końca opakowania.

    Komentarz


    • #3
      Mam jeszcze jedno pytanie otóż miałem usuwany ząb 8-kę a za nim mam jeszcze jednego (to chyba ten slynny mądrości) taki malutki jak by ledwo wyżnięty lub taki patologiczny W kazdym razie za tym zębem jest jeszcze coś małego białego otoz kolo tego ostatniego zęba 9-ki spostrzegłem malutką dziurkę koło dziąsła widocznie tak blisko byly siebie ze zle sie zroslo. Czytam o suchych zębodołach i mam wrazenie ze to ma cos z tym wspolnego w poniedzialek ide do innego dentysty zobaczymy co mi powie

      Pozdr.

      Komentarz

      Pracuję...
      X