Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mleczaki w plamki.....proszę o radę....

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mleczaki w plamki.....proszę o radę....

    Witam serdecznie.Moja Malutka właśnie skończyła roczek,dolne jedyneczki wyszły jak miała 6 mc,jedna górna jedynka jak miała 8 mc a druga 10 mc,dolne ząbki ok,natomiast górne jedynki odkąd wychodziły były nie takie jak dolne,tzn wyszły w białe plamki,zaniepokoiło mnie to bardzo ponieważ ząbek był nie do końca wyrzniety a już był w takie plamy.Mała do 10 mc była na piersi,w nocy nie pije,pije w dzien leciutką herbatkę,myjemy ząbki pastą elmex od niedawna.
    Czy możliwe jest wyjscie nowego ząbka z próchnicą???
    Pokazałam to dentyscie i stwierdził że ząbki są słabiej zmineralizowane i nałożył żel z fluorem i tyle,,,,,a ja się martwię tym bardzo....ogólnie ząbki mają odcień leciutko żółty z plamkami.....

  • #2
    To tak jak powiedział dentysta zaburzenie w mineralizacji. W tej chwili tylko czekać bo zawiązki wszystkich mleczaków są już ukształtowane więc nie ma Pani wpływu na to jakie one wyjdą. Natomiast ma Pani wpływ na to jakie będą zęby stałe. Bo one już teraz się rozwijają i kształtują.
    Proszę dbać o te zęby mleczne, w szczególności czyścić szczoteczką powierzchnie podniebienne tych zębów. Są one niewidoczne i często w tych miejscach zeby zaczynają się psuć u dzieci.
    I proszę uważać na karmienie nocne i zasypianie z butlą ( z postu wnioskuję że Pani nie karmi dziecka w nocy). Po wieczornym myciu zębów nie należy dawać nic oprócz wody lub herbaty najlepiej niesłodzonej ale znam realia i wiem ze to nie zawsze jest do spełnienia.

    Komentarz


    • #3
      jeszcze jedno pytanie.....proszę o odpowiedż....

      Zauważyłam również wczoraj,że jeden ząbek z samego dołu się uszczerbił(ukruszył)i znowu się martwię,w przyszłym tygodniu idę to pokazać znowu dentyście,martwię się bardzo,boję się że to próchnica,ale czy możliwe jest wyjscie ząbka z próchnicą od razu????
      a jeżeli tak,to co w przypadku tak małego dziecka można zrobić aby ząbki były zdrowe???

      Komentarz

      Pracuję...
      X