Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zatrutego zęba

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zatrutego zęba

    W zeszłym tygodniu poszłam do dentysty, który przez borowaniem stwierdził, że w zębie jest mała dziurka lecz po borowaniu okazało się, że jest spora próchnica, dentysta założył mi opatrunek i plombę, powiedział, że być może trzeba będzie leczyć kanałowo, kazał także zrobić zdjęcie zęba. Na zdjęciu wszystko wyszło ok, żadnych torbieli, zmian, ale dentysta kazał mi obserwować zęba. Kilka dni po wizycie ząb mnie strasznie bolał, nawet w nocy. teraz od 3 dni jest spokój, czasami po jedzeniu, czy zimnym i gorącym piciu czuję lekki ból. Moje pytanie brzmi, ile taki ból można odczuwać? Nie chcę mieć kanałowego leczenia. od plombowania minęło 9 dni.
    Ostatnio edytowany przez Takasobieja; 28.03.2012, 10:48.

  • #2
    Nie wiemy co dentysta założył do zęba.

    Komentarz


    • #3
      powiedział jedynie, że opatrunek, ale nic więcej nie wiem.

      Komentarz


      • #4
        Jeśli opatrunek to raczej zęba nie zatruł. Ale jeśli tak bolał po opatrunku to moze oznaczać że konieczne będzie leczenie kanałowe. Może ale nie musi.

        Komentarz


        • #5
          właśnie nie wiem dlaczego dentysta nie założył mi trutki tylko opatrunek.
          Ząb jak na razie pobolewa troszkę od czasu do czasu.

          Dziękuję za odpowiedzi.

          Komentarz


          • #6
            Bo każdy stomatolog stara się zachować zęba ze zdrową miazgą by niepotrzebnie nie leczyć kanałowo. Niestety nie ma narzedzi diagnostycznych które mogłyby określic stopień uszkodzenia miazgi zęba. Lekarz może polegać tylko na objawach

            Komentarz

            Pracuję...
            X