Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Żółte zęby

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Żółte zęby

    Witam, mam problem z kolorem zębów. Otóż jakiś miesiąc temu zauważyłem, że mam strasznie żółte zęby i nieświeży oddech. Nie wiem czy miałem tak od dawna, ponieważ nigdy wcześniej czegoś takiego nie dostrzegłem (i nie poczułem). Mam mocne zęby, nie ulegają zniszczeniom, naprawdę rzadko muszę chodzić do dentysty, gdyż nie bolą mnie zęby wcale. Dziwne jest dla mnie to, że pod wieczór kolor moich zębów staje się biały i wyglądają ładnie, natomiast przez cały dzień są wrednie żółte i towarzyszy im ten brzydki zapach. Czy mógłbym się dowiedzieć w jaki sposób mógłbym temu zaradzić ?
    Z góry dziękuję

    P.S. Od jakichś dwóch tygodni staram się myć zęby pastą wybielającą po każdym posiłku, rano i przed spaniem.
    Pozdrawiam

  • #2
    Witam, być może wcześniej nie zwracałeś uwagi na kolor zębów bo nie towarzyszył temu nieświeży oddech? Ten z kolei może mieć wiele przyczyn począwszy od higieny jamy ustnej (zaznaczasz, ze jest z tym w porządku), poprzez kieszenie dziąsłowe, w których gromadzi się pokarm, mnożą bakterie i w związku z tym oddech jest nieświeży, lub mogą to być choroby gardła, migdałów, zatok. Co do koloru, a szczególnie jego zmiany ze względu na porę dnia- może to kwestia oświetlenia? Wydaje mi się, że zęby nie powinny zmieniać koloru zależnie od tego czy jest dzień czy wieczór. Być może w ciągu dnia pijesz sporo herbaty i kawy, jesz różne kolorowe rzeczy- zęby wydaja się ciemniejsze niż w momencie kiedy je sobie wypucujesz ścierną, wybielająca pastą.

    Komentarz


    • #3
      Kawy czy też herbaty nie piję. "Kolorowych" rzeczy też staram się nie jeść i nie pić, jem tylko "domowe" jedzenie, a co do kwestii światła też mi się tak wydawało, lecz sprawdzałem to na milion różnych sposobów i jednak jest to inny kolor niż na początku dnia

      Komentarz

      Pracuję...
      X