Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wiele problemów naraz

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wiele problemów naraz

    Witam, jak w temacie. Z moimi zębami chyba od urodzenia dzieje się coś niedobrego, a lekarze (państwowi) chyba nie chcą mi pomóc. Jako dziecko wszystkie mleczaki miałem czarne, podobno nie miałem szkliwa - przez antybiotyki. Kiedy wyszły stałe, też nie za bardzo o nie dbałem. Jednak w końcu nadszedł moment refleksji, udałem się do dentysty, babka na prawdę spoko, zrobiła kawał świetnej roboty. Jednak jako nastolatek trochę zmieniłem tryb życia i od pewnego czasu zaczęły się problemy.

    *Próchnica - w paru miejscach się pojawiła. Nowa dentystka, wierci, boruje, więc jakoś tragicznie nie będzie. Zastanawiam się tylko, skąd (pomimo mycia 2 x dziennie, żucia gum) próchnica na górnej dwójce? Dodam, iż nie rozwija się ona.

    *Przebarwienia - tego mam na pęczki. Cały dolny rząd w jakichś brązowawych zaciekach. Mają ciekawy kształt - owal, w środku puste, co ciekawe występuje to tylko na tej "tylnej" stronie zębów. Co do górnych nie mam pewności - nie mam jak sprawdzić.

    *Białe plamki - na przednich jedynkach. Czasem są, czasem ich nie ma.

    *"Przeźroczyste zęby" - końcówki moich zębów są dziwnie prześwitujące.

    Nadmienię jeszcze, że jestem osobą aktywną, spożywającą ogromne ilości jedzenia, słodyczy, nie stroniącą od używek, jednak zęby myję. Co radzicie zrobić z tymi problemami? Niestety, nie jestem pełnoletni, więc samodzielnie nie mogę zdecydować się na prywatnego dentystę, a obecnemu zwisam i powiewam. Jakie koszty mnie czekają? Proszę, pomóżcie, nie mam już sił do tych zębów... ; (
    Ostatnio edytowany przez Pechowiec; 16.03.2012, 10:07.

  • #2
    Zmienic dietę, ograniczyc picie kwaśnych napojów a zatem wszystkiego:
    wód smakowych, coli,pepsi sprajtów,soków z kartonów. Zamiast tego owoce.

    Mycie zębów 2 x dziennie a czy jest w uzyciu nić dentystyczna po wieczornym myciu zębów.

    Można jeszcze zajzeć na mój niezakończony blog

    Komentarz


    • #3
      Nić niestety nie, ale to się akurat zmieni. Jeśli chodzi o napoje, to czy kawa czy piwo też jest wykluczone, czy jednak mogę?

      Komentarz


      • #4
        Piwo zależy jakie i w jakich ilościach. np piwo jęczmienne nieklarowne ma osad który może osiadać na zebach i psuć ale to trzebaby pic na okragło aby wywołać efekt negatywny.
        W diecie tak na prawdę wszystko jest dozwolone ale chodzi o urozmaicenie a nie monotonię. Czyli starć się nie robic z jedzenia i picia nawyków tylko okazje.
        Kawa w normalnych ilościach też nie wpłynie na zęby ale ciągłe picie kawy bedzie na pewno miało wpływ na odcień zębów.

        Komentarz


        • #5
          Ooo, dobrze wiedzieć. Ten osad (przebarwienie?) na dolnych zębach może być spowodowany kawą ? Czy się psują czy co?

          Komentarz


          • #6
            Jesli to osad (to da się usunąć) może być spowodaowany kawą, twardą wodą i skłonnością.

            Komentarz

            Pracuję...
            X