Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jedynka leczona kanałowo-koronka?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jedynka leczona kanałowo-koronka?

    Witam, mam 23 lata. Mam dosyć krzywe ząbki. Na górze po lewej stronie dwójka nachodzi mi w 1/3 na jedynkę. Ta jedynka jest przez to dosyć w tyle i jest "schowana" co już prowadzi do tego że jest mniej widoczna. Dodatkowo była jakiś czas temu leczona kanałowo i dzięki temu jest również ciemna. Efekt jest okropny bo w sumie w ciemnym pomieszczeniu jej nie widać. Po prawej stronie jedyna i dwója się w miarę (w porównaniu do innych zebów) proste, za to trójeczka wystaje. Zastanawiałam się na aparatem ortodontycznym, byłam już nawet na konsultacji ale niestety powiedziano mi że mam za słabe ząbki i nie wiadomo jaka byłaby moja reakcja na aparat itp. Wiec zaczęłam sie zastanawiać na koronkami, licówkami itp. Tylko nie wiem "czym to się je".. chciałabym wyrównać chociaż tą lewą część.. żeby ta jedyna nie była w tyle. Czy sa jakieś inne opcje oprócz aparatu.. i ile taka przyjemność kosztuje. bo leczenie ortodontyczne tanie nie jest.

    Pozdrawiam )

  • #2
    Trochę mnie dziwi to stwierdzenie że zęby są za słabe na leczenie orto. Czy konsultowała się Pani z ortodontą?
    Korony mogą zmienić kształt i ustawienie zębów jednak jest to zawsze pewien kompromis którego stopień zależy od wielkości wady.

    Komentarz


    • #3
      Tak, konsultowałam sie z orto, nawet z dwoma. Jedna powiedziała że nie zabiera się za to w ogóle bo nie wiadomo jak zareaguje ta jedynka.. tzn może się zabrać ale nie bierze odpowiedzialności za to co będzie późnieej. a druga w sumie miałam wrażenie ze sama nie wiedziała co robić.. Był to nowy gabinet, orto była młoda.. może niedoświadczona.. nie wnikam. Mój dentysta do którego chodzę 10 lat, sam mi leczył tę jedynkę kanałowo i stwierdził że ona jest w takim stanie iż lepiej zastanowić sie nad koronkami i licówkami bo koszty aparatu i koronek będę mniej więcej takie same a koronki są pewne. zaś aparat w moim przypadku nie. to są jej słowa. ufam jej bo jest dobrym stomatologiem. zawsze jestem zadowolona po wizytach u niej
      Pozdrawiam!

      Komentarz


      • #4
        No to chyba tak trzeba będzie zrobić.

        Komentarz

        Pracuję...
        X