Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Nagła wrażliwość na zimno

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Nagła wrażliwość na zimno

    Witam. Dwa dni temu nagle mój ząb zaczął reagować na zimno. Jest to zazwyczaj krótki ból i przechodzi, jednak sprawia to kłopot bo to jedynka dolna i podczas oddychania albo ziewania musze sie kontrolować zeby nie przyjmował on zimnego powietrza.
    Zaczęło się to nagle, w pewnym momencie poczułem takie sekundowe ukłucie w zębie i od tamtego momentu jest jak jest. Ząb był plombowany jakieś 5 lat temu i z wierzchu wygląda dobrze. Ma również od góry małą rysę na szkliwie(możliwe ze to pęknięcie). I proszę o pomoc, a mianowicie o wyjasnienie o co chodzi?
    Wizyte mam na 19 marca więc za 11 dni. Czy do tego czasu nie pogorszy mi się bardziej gdzie pozostanie mi juz tylko leczenie kanałowe?
    Proszę o odpowiedz, pozdrawiam.

  • #2
    Nikt nie ma pomysłu?

    Komentarz


    • #3
      Miałam podobnie, chociaż ból był chyba bardziej dokuczliwy. Ze względu na święta i potem niebecność mojego dentysty chodziłam z tym ponad tydzień. Było ryzyko leczenia kanałowego, ale dentysta założył mi tlenek cynku i po dwóch miesiącach (właśnie mija tydzień od złożenia plomby) jest wszystko OK. Życzę więc powodzenia.

      Komentarz


      • #4
        Dziękuję za odpowiedź. Fakt u mnie ból nie jest zbyt mocny. Doświadczam go jedynie gdy polewam ząb zimną wodą lub ewidentnie w niego kieruje zimne powietrze.
        Mam nadzieje ze nic się powazniejszego nie stanie, bo wizyte mam dopiero za 8 dni.

        Komentarz

        Pracuję...
        X