Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba / na zdjęciu nie widać zmian

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba / na zdjęciu nie widać zmian

    Witam,
    od tygodnia męczę się z bólem dolnej jedynki. Ząb był wyleczony kanałowo 5 lat temu, mam na nim koronę. Boli regularnie w nocy (ból pulsujący) i w dzień dochodzi do tego ból głowy. Byłem u stomatologa, który po prześwietleniu zęba stwierdził że nie widzi żadnych zmian i zalecił usunięcie kamienia nazębnego bo to może być powodem bólów. Niestety po usunięciu problem nie zniknął. Nie wiem co teraz... Proszę o jakieś wskazówki.

  • #2
    Kamień nazębny a szczególnie patologiczna kieszonka dziąsłowa może być przyczyna takiej reakcji ale proszę odpowiedzieć na poniższe pytania.

    Czy boli podczas stuknięcia w ząb od spodu np. paznokciem?
    Proszę porównać z sąsiednimi zębami
    Czy lekarz stukał w ząb?
    Proszę o wklejenie zdjęcia rtg

    Komentarz


    • #3
      Jeśli stukam w sąsiednie zęby też odczuwam ból, jednak w przypadku jedynki jest najsilniejszy. Lekarz stukał w zęby, obejrzał wszystkie, nie ma przetoki. Niestety nie mam rtg zęba, zdjęcie było wykonane na miejscu w przychodni. Co ciekawe kilka dni temu zauważyłem ropę pojawiającą się nad dziąsłami, która po usunięciu kamienia i płukaniu eridolem zniknęła, podobnie jak przykry zapach z ust. Ból zęba/zebów i ból z tyłu głowy pozostał.

      Komentarz


      • #4
        Jeśli na zdjęciu rtg nie ma zmian chorobowych a kanał wypełniony jest prawidłowo i do końca to stawiałbym na dziąsła + kieszonka.
        Leczymy jednak zawsze pacjenta a nie rtg. Zatem wiele nie pomogłem.

        Komentarz

        Pracuję...
        X