Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wybór szczoteczki - soniczna czy obrotowa ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wybór szczoteczki - soniczna czy obrotowa ?

    Witam,

    Zastanawiam się nad zakupem szczoteczki elektrycznej. Zapoznałem się z dostępnymi na naszym rynku ofertami poszczególnych producentów jak i z internetowymi opiniami ich użytkowników. Na dzień dzisiejszy skłaniam się bardziej ku szczoteczkom sonicznym, jednak nie wiem czy mój wybór jest słuszny. Dlatego założyłem ten wątek aby dowiedzieć się nieco więcej na ten temat.

    Chciałbym uzyskać jak najdokładniejsze szczotkowanie (podobno szczoteczki soniczne za pomocą fal dźwiękowych czyszczą również szczeliny międzyzębowe). Dodatkowo fale dźwiękowe zabijają bakterie odpowiedzialne za próchnicę. Zatem szczoteczka soniczna wyczyści zęby lepiej od szczoteczki obrotowej i moje zęby będą zdrowsze ?

    Zależy mi również na wybieleniu zębów i tutaj również mam dylemat co sprawdzi się lepiej : obrotowa (oscylacyjno-rotacyjnych) czy soniczna ? Obrotowe szczoteczki takie jak np. Braun Oral-B mają specjalne końcówki do wybielania. Szczoteczki soniczne nie posiadają takich końcówek ale dostępne są modele które posiadają specjalny tryb wybielania. Zatem która będzie lepszym wyborem ?

    Najprostszy model szczoteczki Philips Sonicare kosztuje jakieś 130 zł (np. model HX 5350). Za model z trybem wybielającym „Clean & White” trzeba zapłacić 260-300 zł. Zastanawia mnie czy te tryby faktycznie coś dają czy jest to po prostu chwyt marketingowy ?
    Znalazłem taką informację o trybie wybielającym :
    Tryb clean & white obejmuje 2 minuty pracy w trybie "clean" pozwalającym na oczyszczenie całej jamy ustnej oraz dodatkowe 30 sekund w trybie "white", pozwalającym skoncentrować się na przednich zębach. Drgania w trybie "white" są tak zmodyfikowane aby dodatkowo oczyścić zęby z kamienia i osadu oraz je wybielić.
    Mam wrażenie że to „wybielanie” wynika tylko i wyłącznie z dodatkowych 30 sekund szczotkowania a nie ze „zmodyfikowanych drgań” i równie dobrze można by szczotkować zęby częściej za pomocą podstawowego modelu (zamiast rzadziej ale dłużej przez 30 sekund). Ponieważ zarówno ta podstawowa szczoteczka jak i ta z trybem wybielanie wykorzystują identyczną technologię. Czy mam rację ?

    Chciałbym się dowiedzieć czy Philips robi porządny sprzęt ? Z opinii znalezionych w internecie można wywnioskować że to świetne szczoteczki jeżeli chodzi o ich użytkowanie, ale jest też sporo głosów krytyki. Krytyka dotyczy zarówno trwałości sprzętu jak i bardzo słabej gwarancji (na wymianę szczoteczki trzeba czekać miesiącami i często się zdarza że reklamacje są odrzucane)

    Podsumowanie :
    1) Która szczoteczka lepiej wyczyści zęby – soniczna czy rotacyjna ?
    2) Która szczoteczka lepiej wybieli zęby – soniczna czy rotacyjna ?
    3) Czy chcąc wybielić zęby warto inwestować w droższe modele szczoteczek sonicznych czy podstawowy model sprawi się tutaj równie dobrze ?
    4) Czy Philips Sonicare to porządny sprzęt który będzie mi służył latami ?
    Ostatnio edytowany przez bamka; 24.02.2012, 18:03.

  • #2
    AD1) Każda szczoteczka z odpowiednią metodą szczotkowania wymyje dobrze. Soniczne szczoteczki to bardziej "delikatne" mycie. Trzeba się namachać jak przy zwykłej szczoteczce. Przy obrotowej jest "wygodniej". Używam szczoteczki obrotowej i jest ok. Kiedyś przeglądałem oferty szczoteczek Sonicznych lecz nic mnie w nich nie urzekło. I tak trzeba zgłaszać się na piaskowanie/skaling (ultradźwiękami) co jakiś czas do dentysty. Szczoteczka służy do oczyszczania zębów, żeby unikać zalegających resztek, płytki nazębnej itp.
    AD2) Żadna nie wybieli zębów. Do tego służą odpowiednie odczynniki chemiczne które rozbijają większe cząsteczki zawarte w twardych tkankach zębów. Szczoteczka może wyczyścić jedynie nalot/osad.
    AD3) Szczoteczka nie wybiela zębów. Podstawowy model ma mniej "bajerów" np. brak czujniku nacisku, brak timera itp.
    AD4) Sonicare nie znam na tyle aby się wypowiadać.

    Komentarz


    • #3
      Od zawsze korzystam z klasycznej szczoteczki, mój dentysta, doktor Falkowski twierdzi, że to kwestia częstych zmian szczoteczek i odpowiedniego mycia, a nie samego rodzaju szczoteczki. Mam dosyć miękką szczoteczkę wymieniam ją co 3-4 miesiące. Nic złego z zębami się nie dzieje. Kontakt do mojego lekarza - Bardzo fajny człowiek z ludzkim podejście. Polecam ;-)

      Komentarz


      • #4
        Wydaje mi się, że służy przede wszystkim pozbywaniu, bądź też nie dopuszczaniu do powstawania płytki nazębnej, no i jest delikatniejsza od obrotowej.

        Komentarz


        • #5
          Ja jakoś od zawsze mam zwykłą szczoteczkę i nie widzę przy niej jakichkolwiek problemów, więc nie rozumiem o co chodzi? Myję normalnie, szczoteczka zwyczajna, a wszystko wygląda jak trzeba. Cud? ;-)

          Komentarz


          • #6
            ogromna roznica

            wczesniej uzywalam oralb triumph, kupilam na szczoteczke philipsa i czuc ogromna roznice. troche czasu juz minelo, teraz zaluje ze nie kupilam - tansze, szybsze i podobno lepsze

            Komentarz


            • #7
              Mam ten sam dylemat! Zastanawiam się czy faktycznie szczoteczka soniczna jest warta takiej sumy pieniędzy. Moim faworytem jest philips sonicare healthy white. Ale jeszcze się zastanawiam.

              Komentarz


              • #8
                Teraz to do wyboru pełno różnych marek. Widziałam w tym miejscu, że nie jest wcale taka droga. Pytanie tylko czy te mniej znane marki też radzą sobie tak dobrze jak Oral B i reszta.
                Ostatnio edytowany przez olapokk; 17.03.2017, 10:46.

                Komentarz


                • #9
                  Moim zdaniem co kto lubi, jak komuś nie przeszkadza szorowanie i ciągłe uszkadzanie dziąseł zwykłą szczoteczką albo wibrowanie elektrycznej i sonicznej to nikt nie będzie bronił. Ja nie byłam przekonana do sonicznej, dopóki nie spróbowałam i teraz nie używam innej, regularnie wymieniam wkłady.

                  Komentarz


                  • #10
                    Dla mnie lepsza była soniczna. Dużo lepiej czyściła zęby i po niej miałam dobre wrażenie czystości całej jamy ustnej

                    Komentarz


                    • #11
                      ja tez odkąd spróbowałam sonicznej już żądnej innej nie używam

                      Komentarz


                      • #12
                        Mój dentysta mowi ze szczoteczka soniczna jest lepsza od zwykłej ale nie wiem jak to wyglada w praktyce. Sama dopiero zaczęlam jej uzywać, znalazlam całkiem tani model w internecie wiec postanowilam dać mu szansę. Za dwa tygodnie idę do dentysty, zobaczymy co powie

                        Komentarz


                        • #13
                          No moim zdaniem radzi sobie o wiele lepiej od zwykłej obrotowej. Trzeba tylko uważać z intensywnością mycia.

                          Komentarz


                          • #14
                            Do tej pory używałam tylko szczoteczki obrotowej. Taka obrotowa jest o niebo lepsza od tej zwykłej. Jednak jakiś miesiąc temu nabyłam sobie szczoteczkę właśnie soniczną a dodatkowo nowa - podobno trzeba zmieniać co jakiś czas. Wiem, że miesiąc to zbyt krótki okres czasu żeby powiedzieć cokolwiek na jej temat ale wydaje mi się, że już widzę znaczące efekty. Dentysta także mi mówił, że ta soniczna to obecnie chyba najlepszy wybór jest.
                            Ostatnio edytowany przez michalina67; 03.10.2017, 16:20.

                            Komentarz


                            • #15
                              Szczoteczka

                              Szczoteczkę jak i wymienne główki kupuje w zawsze jestem zadowolony

                              Komentarz

                              Pracuję...
                              X