Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wiertło wchodzi w zęby jak w masło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wiertło wchodzi w zęby jak w masło

    Witam
    Mam poważny problem z moim uzębieniem.
    Walczę już z tym bardzo długo i niestety przegrywam!
    Mam poplombowane wszystkie zęby od czwórki i dalej z każdej strony. Nie które maja po 2 plomby! Ciocia jest dentystą więc chociaż oszczędzam na plombowaniu. Podobno w moje zęby wiertło wchodzi jak w masło, nie trzeba nawet dociskać wiertła!
    Stosowałem już różne kuracje, min. CariFree zestaw leczniczy, nic nie pomaga a widzę że mimo częstego dokładnego 5minutowego szczotkowania szczoteczką elektryczną nie jestem wstanie zatrzymać próchnicy i ostatnio zauważyłem brązowe plamki na łączeniach na przednich zębach!! Mam nadzieje że to tylko osad.
    Oprócz tego zęby mam bardzo wrażliwe na zmianę temperatury. Podejrzewam że mogła u mnie wystąpić fluoroza gdyż są białe przebarwienia w postaci kropek i kresek szczególnie na jedynkach ale na szczęscie są białe więc nie jest to, to gorsze stadium fluorozy.
    Byłem u różnych dentystów większych i mniejszych i generalnie nikt mi niczego nie polecił.
    Jestem wegetarianinem ale spożywam bardzo dużą ilość nabiału, na prawdę bardzo dużą! Do tego biorę wapno i inne witaminy.
    Kości mam bardzo mocne. Mimo wielu wypadków nigdy nie miałem nic złamane.
    Bardzo rzadko choruję, a antybiotyki brałem może 2-3x w życiu. Żadnych przewlekłych chorób czy urazów. Prowadzę umiarkowany tryb życia.
    Oprócz tego wszystkiego mam jeszcze dwie ósemki w pozycji poziomej! na dolnej części i są prawie całkowicie przykryte tkanką więc będzie trzeba rozcinać a co dopiero wyrwać!

    Niech mi ktoś pomoże, bo ja po prostu mam już lęk przed dentystami! W końcu już same plomby mi zostaną zamiast zębów!


    Przed chwilą znalazłem ciekawe informacje na forach.
    Podobno warto przejść na pastę bez fluoru np Cattier Dentargile na bazie glinek i soli morskiej oraz spożywać skorupki jajek ?!
    Ostatnio edytowany przez Aksel; 14.02.2012, 03:30.

  • #2
    Trudno coś poradzić. Ale polecam nitkowanie zębów bo u dorosłych zeby psują się na powierzchniach stycznych (tam gdzie się stykają). Wykluczyć z diety takie napoje jak wody smakowe, cola,pepsi, fanta itp. , soki owocowe. Woda najlepsza jest do picia. Reszta okazjonalnie.

    Komentarz


    • #3
      Dziś byłem na "przeglądzie" i na szczęscie to tylko osad między zębami. Jednakże nadal pozostaje problem bardzo miękkiej struktury zęba.
      Wiem że trudno coś poradzić bo walczę już z tym parę lat i niestety ciągle słyszę to samo.
      Liczę że może ktoś wykaże się wiedzą i jednocześnie kreatywnością i zasugeruje jakiś pomysł.

      Zęby nitkuje co 3 dni, do tego używam końcówki oral-b floss action

      Komentarz

      Pracuję...
      X