Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wyrzynająca się ósemka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wyrzynająca się ósemka

    Witam,
    Mam pytanie odnośnie dolnych ósemek.
    Martwi mnie ósemka z lewej strony, chodzi o to , że częściowo urosła ale jest w nazwałabym to "kieszonce" z dziąsła. Mam wrażenie że rośnie pod skosem i i wypycha siódemkę. Oczywiście daje się we znaki od czasu do czasu ( lekko spuchnięte dziąsło i trochę pobolewa). Martwi mnie też to że ma dziwne przebarwienia a wygląda mi to na próchnice.
    Moje pytanie jest następujące:
    Czyt taka ósemka jet do usunięcia ? Chciałabym zaznaczyć , że 15 lat temu miałam operacje z powodu wady serca i czy to ma na taki zabieg wpływ bo zaczynam się martwić

  • #2
    Trzeba zbadać i obejrzeć taki ząb.
    Jeśli są wskazania to usunąć. Jesli był zabieg kardiologiczny to trzeba zapytać lekarza prowadzącego jakie kroki należy poczynić. Być może zadne, być moze trzeba się do takiego zabiegu przygotować poprzez odpowiednią premedykację (zażycie określonych leków)

    Komentarz


    • #3
      Dziękuje bardzo za odpowiedz .
      Chciałabym zapytać jeszcze w takim razie do jakiego lekarza powinnam się wybrać : czy normalnego dentysty czy też chirurga dentystycznego ? I czy potrzebne do tego drugiego jest skierowanie.

      Komentarz


      • #4
        Skierowanie może być potrzebne do chirurga jeśli na NFZ. Prywatnie bez.
        Każdy lekarz powinien to usunąć ale może lepiej do chirurga.
        Czy jest jakiś lekarz, który Panią prowadzi po przebytej operacji kardio?
        Jeśli tak to najpierw do niego.

        Komentarz

        Pracuję...
        X