Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Jaka korona po kanałowym leczeniu, 17lat

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Jaka korona po kanałowym leczeniu, 17lat

    Witam, mam 17 lat. 3 lata temu miałam przeprowadzone leczenie kanałowe, 5 na dole. Zabieg ten był niesamowicie bolesny, chociaż przeprowadzony ze znieczuleniem. Po roku wypadła mi z niego plomba, a następnie została ona uzupełniona. Jednak nie na długo, bo po roku coś zaczęło się dziać z zębem (ubytek?) i po raz kolejny był borowany i uzupełniany. Po tej całej rewolucji ząb wygląda bardzo nieestetycznie. Zostało go już niewiele - został on w dużej części rozwiercony, a uzupełniono go spooorą ilością srebrnej (czarnej!) plomby. Na dodatek między tym zębem, a szóstką powstała, moim zdaniem zbyt duża luka, w którą wchodzą mi duże cząstki jedzenia. Zawsze muszę mieć przy sobie nitkę dentystyczną, bo odkładające się tam jedzenie wręcz mnie uciska. Chcę coś z tym zrobić. Poprosiłam więc o wymienienie plomby na białą, ale dentysta odradził mi to, bo zęba jest tak mało, że mógłby się on rozkruszyć . Zaproponował koronę. Ale jaką miałabym wybrać, biorąc pod uwagę mój wiek? Czy przed uzyskaniem pełnoletności mam szansę na częściowe zrefundowanie? Proszę o odpowiedź

  • #2
    Jedynym rozwiązaniem jest korona oparta na wkładzie koronowo-korzeniowym. Wkład to mówiąc potocznie sztyft tkwiący w korzeniu i wystający ponad poziom dziąsła. Na tak przygotowanym zębie wykonuje się koronę.

    Polecam wkład z włókna szklanego lub ze złota oraz koronę porcelanową ( najlepszy efekt estetyczny daje korona schodkowa pełnoceramiczna- wtedy sztyft z włókna szklanego)

    Komentarz

    Pracuję...
    X