Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

leczenie pod mikroskopem

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • leczenie pod mikroskopem

    Witam, mam umówioną wizytę, czeka mnie leczenie kanałowe dolnej szóstki, pod mikroskopem . Ząb był już kiedyś leczony kanałowo, ale nie dokładnie (jeden kanał wąski ), i zaczął boleć. Dwa kanały zostały dobrze wypełnione tylko ten jeden nie tak. Dentystka powiedziała że tylko pod mikroskopem uda się coś zrobić. Boję się tego leczenia, nie wiem ile będzie trwało, nie potrafię zbyt długo leżeć z otwarta buzią, (może to głupie, ale to chyba ze stresu, muszę przełykać ślinę co jakiś czas, a z tego co czytałam podczas takiego leczenia nie można zamknąć ust), poza tym mam lekki katar i trochę trudno mi oddychać. Mam pytanie czy powinnam przełożyć wizytę (katar), i ile trwa takie leczenie, bo dla mnie godzina to długo. Bardzo proszę o odpowiedź, bo nigdzie nie mogę znaleźć informacji na ten temat. Pozdrawiam, dziękuję.

  • #2
    Witam, zwykle wizyta na leczenie kanałowe trwa ok 1,5 godziny. Lepiej z katarem się nie wybierać bo trzeba mieć drożny nos. W trakcie leczenia co jakiś czas można przymknąć buzię ( nie zamykać całkowicie) żeby przełknąć ślinę. Gdy jednak pacjent sobie z tym nie razie używany jest ślinociąg.

    Komentarz


    • #3
      Szanowni Państwo,
      w trakcie leczenia kanałowego (fachowo zwanego endodoncją) stomatolog izoluje ząb specjalnym płatem gumy – koferdamem. Następnie otwiera go, by mieć dostęp do kanałów, które musi oczyścić z zakażonej bakteriami miazgi, a później wypełnić specjalnym materiałem obojętnym dla organizmu. Podczas zabiegów dentysta często musi się zmierzyć z przeszkodami takimi, jak nietypowa budowa zęba, a także wąskie lub zarośnięte kanały, których ujścia, gdy patrzy się na nie „gołym okiem”, wyglądają jak główki szpilek. Zdarza się nawet, że w komorze zęba można znaleźć pozostałe tam po poprzednich zabiegach odłamki narzędzi. Przeoczenie kanału albo jego niedostateczne oczyszczenie czy nieszczelne wypełnienie może spowodować poważne powikłania w przyszłości i konieczność powtórzenia leczenia, a nawet utratę zęba. Dlatego na zabieg endodoncji warto wybrać się do dentysty, który korzysta z mikroskopu stomatologicznego. Pozwala on na kilkunastokrotne powiększenie pola zabiegowego, co znacznie ułatwia pracę oraz w znacznym stopniu zwiększa szanse na powodzenie zabiegu.

      Centrum Stomatologii Candeo

      Komentarz

      Pracuję...
      X