Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pęknięta górna jedynka - martwa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pęknięta górna jedynka - martwa

    Kilka lat temu od uderzenia pękła mi prawa, górna jednyka. Zostala wypelniona. Ząb jest martwy a pekniecia nigdy nie bylo wizualnie widac ani tego jezykiem nie czuje. Nerw sie chyba przerwal czy cos tam no i jest martwa. Problem w tym ze juz lata czarnieje i teraz pytanie. Co zrobic aby to wybielic do koloru reszty uzebienia. Szkoda rwac bo choc martwy to nadal mój ząb.
    Jakie sa techniki i przedział cenowy ?

    Pozdrawiam.

  • #2
    Można wybielić ale to nie zawsze pomaga. Zależy od stopnia przebarwienia i przyczyny. Jeśli wybielanie nie pomaga to potrzebna jest korona lub licówka.
    Najpierw trzeba zrobić rtg by lekarz ocenił stan zęba.
    Ostatnio edytowany przez VIP DENTAL.pl; 25.01.2012, 09:19.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
      Można wybielić ale to nie zawsze pomaga. Zależy od stopnia przebarwienia i przyczyny. Jeśli wybielanie nie pomaga to potrzebna jest korona lub licówka.
      Najpierw trzeba zrobić rtg by lekarz ocenił stan zęba.
      Myśle o czymś innym aniżeli wybielanie. Coś co będzie trwalsze i na dłuższy czas.

      Nie znam słownictwa stomatologicznego.
      Prosze mi powiedzieć coś na temat koronki i licówki.

      Jak się to wykonuje i ile może kosztować. Ile trwa czasu i na ile wystarczy aby kolejny raz sie nie odbarwialo.

      Czy trzeba powtarzac ten zabieg ?

      Jestem palaczem jesli to ważne, a myśle ze tak, jesli chodzi o zróznicowanie w kolorze uzębienia.

      Komentarz


      • #4
        W celu założenia korony lub licówki trzeba oszlifować zęba. Oba uzupełnienia wykonane są z porcelany. Porcelana nie ulega przebarwieniom.
        Można trochę poczytać: .

        Komentarz

        Pracuję...
        X