Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

problem po włożeniu tlenku, prosze o pomoc!!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • problem po włożeniu tlenku, prosze o pomoc!!

    Witam

    Od jakiegoś czasu mam problem z zębem. Fakt faktem, że trochę późno poszłam do dentysty. W zębie była duży krater i kiedy dostawało się coś do środka, zaczynało boleć. W czwartek byłam u dentysty właśnie, zobaczył ząb, dużo wywiercił i założył tlenek (chyba). Powiedział, że jak nie będzie boleć to ząb jest uratowany i nie trzeba będzie truć. Odeszło znieczulenie i poczułam, że ząb trochę boli mnie przy dotykaniu (np. językiem) i jedzeniu. Pomyślałam, że chyba nic wielkiego się nie dzieje, sam nie boli, więc może to po założeniu tego tlenku. Czasem tak jest, że ząb "dochodzi do siebie". Dziś rano wstałam, zaglądam w szczękę, a tam brązowa plamka na dziąśle obok tego zęba Co się dzieje? Ząb nadal boli przy zagryzaniu, ale nie mocniej niż wcześniej. Podkreślę, że dentysta miał problem ze znieczuleniem, dał raz zastrzyk i nadal bolał, za drugim razem dopiero zadziałał. Czy to już jest zgorzel? Czy może krwiak? BŁAGAM O POMOC bo nie wytrzymam do poniedziałku.... Chyba umrę ze strachu.

  • #2
    Raczej będzie konieczność leczenia kanałowego.
    Ale można jeszcze poczekać, choć ja osobiście jestem wrogiem zakładania tlenku cynku. Tlenek cynku miesza się z eugenolem który uśmierza ból nawet gdy stan miazgi zęba jest taki że należałoby leczyć kanałowo. Tlenek cynku w bardzo głębokich ubytkach jedynie odracza na jakiś czas wykonanie leczenia kanałowego.
    Jednak lekarz zakładając tlenek postąpił zgodnie ze sztuką i zadziałał prawidłowo.

    Komentarz


    • #3
      Czyli można na spokojnie poczekać z tym do poniedziałku? Nie powinno się pogorszyć? Co oznacza ta plamka na dziąśle? Od wczoraj do tego boli mnie głowa. Dzisiaj trochę mocniej. Nie wiązałam tego z zębem, a może jednak powinnam?

      Komentarz


      • #4
        To może być ropa albo krwiak po znieczuleniu.

        Komentarz


        • #5
          Co mnie czeka, jeśli to jest ropa? Tak to wygląda, w miejscu czerwonego pojawiło sie dzis "białe"...Bardzo proszę o odpowiedz...

          Komentarz


          • #6
            Jeśli to ropa to może być konieczne leczenie kanałowe ale najlepiej iść do stomatologa. On najlepiej będzie wiedział cozrobić.
            RTG, diagnoza i leczenie.

            Komentarz

            Pracuję...
            X