Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z zębami w czasie ciąży.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z zębami w czasie ciąży.

    Jestem w 6 miesiącu ciąży, od kilku miesięcy mam poważne problemy z zębami, łatwo się kruszą i szybko psują. Na ostatniej wizycie u dentysty dowiedziałam się że 5 zębów w górnej szczęce nadaje się do usunięcia, i nie da się ich uratować. Dowiedziałam się u mojego ginekologa że nie ma przeciwwskazań i na tym etapie ciąży można je bezpiecznie usunąć. Martwię się jednak jak uzupełnić wyrwane zęby większość z nich znajduje się z przodu i jest to dla mnie bardzo niekomfortowa sytuacja. Nie stać mnie w tej chwili na żadne większe wydatki więc planuję zrobić zęby na NFZ, ale całkowicie nie orientuję się jak będzie wyglądało uzupełnienie brakujących zębów. Może ktoś był w podobnej sytuacji i napisze mi jak to wygląda w rzeczywistości. Jest to dla mnie dużym zmartwieniem, bardzo proszę o pomoc.

  • #2
    Witam, nie mogę konkretnie odpowiedzieć co można by zrobić bo nie napisałaś jakie zęby będą do usunięcia, ale braki można uzupełnić implantami ( ale tego NFZ nie refunduje), mostami lub protezą. Warto zrobić pantomogram i ocenić stan korzeni, bo być może udałoby się wyleczyć zęby kanałowo i zrobić np. na nich korony. Usunięcie zębów to zawsze ostateczność.

    Komentarz


    • #3
      Tylko, że niestety w czasie ciąży nie można robić prześwietlenia :/ a szkoda tak rwać bez sprawdzenia...

      Komentarz

      Pracuję...
      X