Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem po ekstrakcji.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem po ekstrakcji.

    Witajcie!
    W piatek o 13 miałem ekstrakcję dolnej szóstki. Przed zabiegiem ząb bardzo mnie bolał, był "wybity" w górę, siódemka zresztą lekko także. Przez kilka dni miałem stany podwyższonej temperatury, kiepskiego samopoczucia. Ekstrakcja przebiegła bez większych komplikacji, nie dostałem żadnego antybiotyku, tylko wskazanie do trzymania w ustach Eludrilu od 24h po zabiegu. Po ustapieniu znieczulenia ogromny ból, gorączka, trochę mnie potrzepało i uspokoiło sie. Na moje oko skrzep się wytworzył, wczoraj był duzy i ciemny - dzisiaj (niedziela) bardziej płaski i z białym nalotem. Czy ta biel to norma? Nie jest to czasem jakaś ropa? Czuję się nie do końca dobrze, boli mnie połowa żuchwy, troche gardło przy łykaniu, siódemka dalej jest wybita w górę. Dopiero dzisiaj obserwuję sporą opuchliznę policzka - wczoraj tego nie miałem. Stąd moje pytanie - czy nie było błędem stomatologa, że nie podał antybiotyku? Czy opisane objawy mieszczą się w "normie", czy raczej powinienem odwiedzić znowu dentyste?:/ Kiedyś miałem ekstrakcję górnej szóstki i po dwóch dniach nie pamiętałem że miałem zabieg...
    Proszę o poradę i pozdrawiam serdecznie.
    Tomek.

  • #2
    Przy takich zmianach powinieneś zgłosić się do dentysty - wygląda to na stan zapalny i chyba bez antybiotyku się nie obejdzie - w sumie dentystą nie jestem, ale to co się dzieje jest niepokojące, dlatego nie zwlekaj i prosto do dentysty - online nikt Cię nie wyleczy !

    Pozdrawiam

    Komentarz

    Pracuję...
    X