Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Tkliwość zęba 4 dni po zatruciu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Tkliwość zęba 4 dni po zatruciu

    Mam pytanie. Czy normalne jest to że po zatruciu zęba przed leczeniem kanałowym po 4 dniach ząb stał się tkliwy - mam tu na myśli to, że stał się drażliwy da dotyk, dotknięcie innym zębem - ból po chwili ustępuje. Rozumiem to że po zatruciu ząb bolał mnie niespełna dobę ale to ustąpiło. Dentystka coś wspominała, że mogą zacząć zbierać się pod opatrunkiem jakieś gazy, ale nie chcę panikować i chciałabym się dowiedzieć czy w związku z tym powinnam się udać na wizytę czy poczekać na rozwój sytuacji, czy to jest normalne. To moje pierwsze leczenie kanałowe także jestem trochę nie obeznana w temacie.

    Pozdrawiam, Angelika.

  • #2
    W zależności w jakim stanie był ząb wcześniej - mogą być odczuwalne dolegliwości bólowe. Jeśli ból będzie nie do zniesienia można wykałaczką usunąć wypełnienie tymczasowe - ale należy pamiętać że wtedy natychmiast trzeba udać się do dentysty (nie można chodzić z otwartym zębem). W zależności od zęba wizyta kolejna powinna być po 7 - 14 dniach.

    Komentarz


    • #3
      Dziękuję za odpowiedź - ból się utrzymuje na tym samym poziomie więc na razie nie będę go ruszać. Wizytę mam dopiero 18.01 więc zobaczę jaki będzie rozwój sytuacji - jeśli ból się nasili to wydłubię to wypełnienie i wsadzę kawałek watki dla pewności by nic tam się nie dostało no i oczywiście udam się od razu do mojego lekarza stomatologa. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam.

      Komentarz

      Pracuję...
      X