Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Proszę pilnie o informację

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Proszę pilnie o informację

    Witam! Mam następujący problem.
    Mam 42 lata. 19 lat temu miałam wypadek samochodowy i w najwiekszym stopniu ucierpiała moja żuchwa.(podwójne otwarte złamanie ,rozwarstwienie kości podbródkowej otwarte oraz wszyskie zęby praktycznie do usunięcia.)
    Szczęka również ma dużo przez to ubytków.
    Po wypadku została zrobiona proteza i mosty,jak wiadomo na tam ten okres akie sobię,ale miałam.
    kilko lat temu zrobiłam sobię most na jedynki porcelana na tytanie,a miesiąc temu poczułam że mi się rusza wic udałam się do dętysty i oto co usłyszałam.
    Mam w dużym stopniu zanik żuchwy,określono to tak jak bym miałam 80 lat.Górna szszęka też ale nie tak tragicznie,ale nie da się zrobić implantów póki nie odbuduje się kość.
    Dętysta mi lolecił jechać do Akademii Medycznej w Gdańsku bo ponoć mają bardzo rozwinięte technologie i zgłosić się na królika doświadczalnego.Dodał że mogą mi zrobić wszystko co trzeba i że to będzie refundowane.
    Z jego słow zrozumiałam że najlepsze rozwiązanie które wchodzi w rachubę to proteza teleskopowa na implantach z osłoną między dziąsłem a protezą by kość nie zanikała.Czyli jakaś warstwa na protezie
    Ale ja wyczytałam że implanty nie są refundowane.Ewentualnie że Akademia ma swoje zasady.
    Byłam w Gdańsku w Akademii i jestem zapisana na 19.01 na wizytę.
    Teraz pytania:
    1. Czy takie zabiegi możno od podstaw przeprowadzić w akademii-odbudowa kości,dziąsła oraz proteza teleskopowa?
    2.Czy w ogule tam robią te protezy i są refundowane i ile procent muszę pokryć?
    3.Jeśli nie to jaki jest koszt takiej protezy normalnie w gabinetach,górna bez podniebienia,dolna na żuchwę{nie zdejmowane)?
    4.W jaki sposób i u kogo w Akademii zgłasza się na tak zwanego królika doświadczalnego,i czy to realnie??

    Z góry dziękuję za odpowiedż
    Ostatnio edytowany przez lelena69; 07.01.2012, 20:39.

  • #2
    witam! widzę że ktoś mój post czytał ale jestem zdziwiona że nikt nie potrafi mi udzielić takich odpowiedzi.
    jest fo forum dentystyczne i zarejestrowałam się by dowiedzieć się co nie co o swoim problemie,ale widocznie nikt nie potrafi.
    przepraszam i dziękuję.poszukam dalej.
    miłego wieczoru.pozdrawiam

    Komentarz


    • #3
      Owszem to jest forum dentystyczne, ale jeżeli któryś z użytkowników przeczyta post to nie znaczy że zna odpowiedź na zadane pytanie - wątpię czy "pacjent" jest w stanie udzielić informacji do tego jak mniemam trudnego przypadku. Na wypowiedź "dentysty" trzeba czasem poczekać i nie ma co się dziwić tylko uzbroić się w cierpliwość a nie się denerwować.

      Pozdrawiam

      Komentarz


      • #4
        Jak jest na Akademii w Gdańsku to nie wiem. Ale możliwość istnieje. Myślę ze wszystkiego dowie się Pani na miejscu. Po wizycie proszę o post co Pani zaproponowano. Wszystko to co mówił lekarz kierujący wydaje się logiczne. Jednak na forum nie ma nikogo z Gdańskiej AM aby mógł udzielić informacji o odpłatności.
        Na NFZ na pewno nie ale Uniwersytety ma ją swoje możliwości.

        Komentarz


        • #5
          Odpowiedz

          Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
          Jak jest na Akademii w Gdańsku to nie wiem. Ale możliwość istnieje. Myślę ze wszystkiego dowie się Pani na miejscu. Po wizycie proszę o post co Pani zaproponowano. Wszystko to co mówił lekarz kierujący wydaje się logiczne. Jednak na forum nie ma nikogo z Gdańskiej AM aby mógł udzielić informacji o odpłatności.
          Na NFZ na pewno nie ale Uniwersytety ma ją swoje możliwości.
          Witam.
          Byłam w AM w Gdańsku.Nie wiem nawet co powiedzieć.Na zmianie pracował lekaż,albo to był asystent który miał góra 25 lat i powiedział że on tam nie widzi nic takiego co mogło by bo nich się nadawać że to są sprawy typowo dętestyczne,a co do zaniku kości to powiedział ze możno pani pobrać materiał z rzebra i przeszczepić ale oni takich zabiegów nie wykonują.
          Węc czas spędzony tam to 5 minut.
          Wysłał mnie do dentysty.
          Udałam się do nich tylko na otdział chorób dziąseł i jamy ustnej,czyli do dentystów.Terminy na marzec ale pani w rejestracji znalazła mi termin na 3 lutego na konsultacje.
          dwa miesiące temu również byłam zarejestrowana do dentysty z Gdyni który ma swój gabinet.Ukończył AM w Gdańsku tam miał praktyki i pracował.Teraz robi u siebie wszystko również z zabiegami chyrurgicznymi.Więc zostałam dzień dłóżej i poszłam do niego.Spędziłam u niego 1,5 godziny.Zrobił mi rentgen mostu na górze który rusza się oraz dolnych zębów.
          Powiedził zę tą protezę którą mam lekaże dają góra na 3 miesiące i to mi uszkodziło kość rzuchwy.A Płaciłam dużo pieniędzy wtedy za to.Równiez kanały nieprawidłowo wyleczone przez tą samą lekarke co robiła proteze.Jest duży zanik kości ,ale najpierw trzeba wyleczyć kanały na dole i po leczeniu po ilku miesiącach kość się zregeneruje.Powiedział ze da się zrobić wtedy na dolne zęby moct a z tyłu na zatrzaski .Z górą też powalczyc ale da się zrobić.
          U niego pracuje specjalista który leczy tylko kanałowo ,a on robi reszte.Leczenie zajmie około pół roku.Śmiał się z tego rzebra.
          Lekaz nie jest tani ale daje gwarancje,prowadzi archiwum z foto każdego,kto u niego się leczy,jeżdzi na szkolenia do Nemiec i Mediolanu.Nie reklamuje się.Ma tylko na domofonie dzwonek.Na wszystkie zabiegi daje gwarancję.Jest drogi ale koleżanka z całą rodzina u niego leczą ząbki już z 15 lat i są zadowoleni.Terminy na marzec ale kazał pani pani w rejestracji wyszukać i połączyć dwa terminy.Jakoś wcisneła mnie na 7 lutego do niego i na kanałowe. Na początek dwie trójki bo ruszają się no i czyszczenie kamienia kieszonek bo dziąsła odstaja od zębów.
          Powiedział że decyzja należy do mnie co dalej.

          Więc myślę że pójdę do akademii 3 lutego wysłóchać i póżniej do niego. Kanałowe ponoć mósi zrobić dobry fachowiec wię myślę że tu się nie oszczędza.Jeden kanał do 250zł.Czyszczenie całości 180.
          Pozdrawiam

          Komentarz

          Pracuję...
          X