Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba po leczeniu kanałowym

Zwiń
X
 
 • Filtr
 • Czas
 • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

 • Ból zęba po leczeniu kanałowym

  Witam!

  Piszę, bo od paru dni mam problem z prawą dolną szóstką. Jest to ząb który jakieś 2-3 lata temu był leczony kanałowo i od tamtej pory nie było z nim żadnych większych problemów. Był nieco wrażliwy na nagryzanie, ale nigdy nie było z nim takich problemów jak teraz.

  W poniedziałek ukruszyła mi się górna lewa 6. Jako, że zrobiła mi się w niej dziura to unikałam gryzienia tą stroną i przerzuciłam się na prawą. Po jednym posiłku zrezygnowałam z tego pomysłu bo odezwała mi się moja kanałowo leczona pawa dolna szóstka.
  Myślałam, że jak po prostu przestane nią gryźć to wszystko wróci do normy.

  W czwartek miałam wizytę u dentysty, ten ząb który się ukruszył został naprawiony i przy okazji powiedziałam o problemach z tą kanałówką.
  Dentysta obejrzał zęba i stwierdził, że nic nie powinno się z nim dziać, a jest wrażliwy z tego powodu, że mam wyrwaną dolną prawą 7 i ten stoi w dziąśle samotnie. Powiedział, żeby nie gryźć tą stroną i dać mu odpocząć, a wszystko powinno wrócić do normy.

  Minęły 2 dni od wizyty, zębem nie gryze a powoli zaczynam dostawać szału z tego bólu.
  Ibumy które kiedyś pomagały mogę teraz łykać jak cukierki i nie ma żadnej poprawy. Boli mnie już pół szczęki i ucho a dziąsło mam lekko nadpuchniete.
  Wg dentysty powinno przejść samo... Macie jakiś pomysł co z tym zrobić ? Czekać i... napisałabym że zaciskać zęby z bólu, ale w tym wypadku było by jeszcze gorzej...
  Czy kupić jakiś środek przeciwzapalny ? Zmienić dentyste ?

  Już sama nie wiem co mam robić

 • #2
  Zrobić RTG tej szóstki która boli i sprawdzić czy nie ma zmian w tkankach okołowierzchołkowych.
  Kiedy była usuwana siódemka?

  Komentarz


  • #3
   Siódemka była usuwana długo przed robieniem tej kanałówki. Ok. 5 lat temu. Bardzo słabo się goiła. Dentystka wyrywała go po kawałku, bo się kruszył, w domu jeszcze sama resztki wyciągałam, a siączyło mi się z niego chyba przez 2 tyg. Ale jak się zagoiło to od tamtego czasu niczego w tamtym miejscu nie czuje.
   Wyraźnie coś jest nie tak z tą szóstką, bo to właśnie wokół niej mam dziąsło spuchnięte
   O tym rtg też myślałam i właśnie nie wiem, czy zdecydować się najpierw na rtg (o rany, gdzie ja znajde u siebie dentyste z rtg??!) czy na antybiotyki ?

   Komentarz


   • #4
    Zdecydowanie najpierw RTG, bo poco antybiotyk skoro nie wiadomo na co ma niby pomóc.
    Dziwna sprawa z tą "szóstką", bo skoro leczona kanałowo to nie ma w niej samej nic co mogłoby boleć. To co boli czyli miazga została usunięta, więc.. To raczej coś z okolicami okołozębowymi. Jakieś zapalenie okostnej czy coś w tym guście. Tak czy siak RTG powinno dać odpowiedź.

    Komentarz


    • #5
     Cały sylwestrowy weekend przechodziłam katusze, ale w poniedzialek udało mi się dostać do dentysty.
     Ząb został rozwiercony i okazało się, że kanały są prawie nie wypełnione. Coś było, ale podobno nie wyglądało to ani troche tak jak powinno
     Podczas oczyszczania poszła ropa z kanału i został mi przepisany antybiotyk.
     Jak dostałam się do dentysty to byłam już mocno zapuchnięta, a po rozwierceniu zapuchnęłam jeszcze bardziej. W dziąśle i policzku zebrała się ropa, która powodowała bardzo silny ucisk i ból.
     Wczoraj na szczęście, gdzieś za zębem znalazła ujście i zaczęła mi schodzić to cała ropa z krwią. Ucisk się zmniejszył i już prawie nie boli.
     Tylko, że ropa którą wyciumkam z zęba różni się od tej co zaczęła schodzić z dziąsła. Ta "dziąsłowa" jest rzadka, dość przeźroczysto-żółtawa z krwia, bezzapachowa, a ta z zęba jest gęsta, wyraźnie ciemno żółta i mocno śmierdzi.
     Czy to normalne ? Czy mam jakieś dwa różne schorzenia ?
     Przepraszam za takie pytania, ale tyle już przeszłam z tym zębem, że zaczynam sobie wkręcać różne historie...
     W poniedziałek mam kolejną wizytę, narazie chodzę z otwartymi kanałami, płuczę buźkę szałwią i łykam antybiotyk co 8h.

     Jedyny plus takiej sytuacji jest taki, że waże 1,5 kg mniej niż przed świętami Dieta cud

     Komentarz

     Pracuję...
     X