Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Boł zęba po zaplombowaniu

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Boł zęba po zaplombowaniu

    Witam,
    W marcu plombowałam zęba. Po dwóch miesiącach zaczęłam odczuwać boł przy nagryzaniu czegoś twardego. Odczekałam aż do grudnia (sądząc, że minie), po czym udałam się do dentysty. Ząb został przeleczony i wszystko było OK, aż dwa dni. Pojawiła się teraz duża nadwrażliwość na zimne i gorące. Ciągły ból potrafi utrzymywać się do trzech godzin i mija. Zaczynam bać się jeść, czasem biorę Apap. Kolejną wizytę mam dopiero po Nowym Roku i trochę się martwię, czyżby znowu borowanie? Nadmienię, że podobno jest przy nim odsłonięa szyjka. Używam pasty Elmex. Na wszelki wypadek zrobiłam zdjęcie tego zęba. Czy powinnam się bardzo martwić?
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez zorza; 28.12.2011, 22:58.

  • #2
    Nic nie widać na tym zdjęciu. Nie podano też który to ząb?

    Komentarz


    • #3
      Cd. Ból zęba po zaplombowaniu

      Zdaję sobie sprawę z tego, że zdjęcie jest słabe, ale to skan i nie umiem innego wstawić. A ten nieszczęsny ząb to prawa górna szóstka. Dzisiaj po obiedzie bolała trzy godziny. Potem przez jakiś czas był spokój i po kolejnym posiłku znowu boli. Na moje oko rzeczywiście jest odsłonieta szyjka. Tylko pytanie - czy to może być powód tak przedłużającego się bólu? Kiedyś to miałam przy prawej szóstce, ale ból trwał tylko chwilę i przechodziło.
      Ostatnio edytowany przez zorza; 10.01.2012, 16:10.

      Komentarz


      • #4
        Proszę nie zakładać osobnego tematu do istniejącej już konwersacji - tylko odp. w tym temacie.
        Na zdjęciu nic nie widać i nie możemy pomóc.
        Odsłonięta szyjka również może być przyczyną dolegliwości bólowych.

        Komentarz


        • #5
          A jeśli to rzeczywiście "tylko" szyjka, to jak sobie pomóc? Elmex nie pomaga, a z kilkugodzinnym bólem w ciągu dnia trochę trudno żyć.

          Komentarz

          Pracuję...
          X