Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ząb mądrości a opuchnięte dziąsło

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ząb mądrości a opuchnięte dziąsło

    witam mam taki problem, gdyż wychodzą mi zęby mądrości...górne już wyszły ale teraz wychodzi mi na dole z lewej str.
    juz od jakiegos czasu widac tylko kawałek zęba, ale od paru dni strasznie napuchło mi dziąsło, jest czerwone, boli, Ból jest od strony gardła najwiekszy, który przeszedl mi na szyje(tak jakby mnie bolał migdał)
    płukam szałwią, smaruje dentoseptem, ale ból powraca...trudno cokolwiek przełykać.
    Gdy się schylam tez boli....Podejrzewam ze moze byc tam ropa ktora nie ma jak sie wydostac;/
    Teraz gdy mam tak napuchnięte dziąsło nachodzi na ten kawałek zęba co wyszedł....i mało co go widac...
    Prosze o porade gdyż nie wiem czy ten ból samoistnie zaniknie czy tez musze udac sie do dentysty;/
    Gdy wychodzily mi gorne zeby madrosci nic takiego sie nie działo jak teraz...

  • #2
    Bywa tak, że przy wyzynaniu sie ósemek pojawia sie ból, dyskomfort, mrowienie, uczucie rozpierania, ale jeżeli mówisz, że na dziąsle pojawiło sie zgrubienie (być może ropień) to najlepiej od razu udaj sie do stomatologa.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez kordent Zobacz posta
      Bywa tak, że przy wyzynaniu sie ósemek pojawia sie ból, dyskomfort, mrowienie, uczucie rozpierania, ale jeżeli mówisz, że na dziąsle pojawiło sie zgrubienie (być może ropień) to najlepiej od razu udaj sie do stomatologa.


      no ale jeżeli faktycznie to ropień to jak stomatolog z tym bedzie postepował..?? a jak można opisać ropień?? jak on wygląda?
      wsumie ja miałam caly czas takie dziąsło w kształcie stożka i dopiero co wyszedł ten ząb to wtedy częśc dziasła zaczeła nachodzic na niego;/
      ale cały czas boli. Wiem ze wizyta musi sie odbyć ale zapewne dopiero po swietach bo moj stomatolog nie ma terminu. a nawet jezeli by miał przed wigilia to zapewne bez jakiegokolwiek cięcia sie nie obejdzie i przy jedzeniu bedzie ból podrażniający rane...

      Komentarz

      Pracuję...
      X