Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

nadkruszone jedynki

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • nadkruszone jedynki

    Witam. Otóż wczoraj w skutek feralnego wypadku, nadkruszyłem sobie jedynki - górne i dolne. O tyle, o ile u dolnych niewiele widać, o tyle górne nie wyglądają 'wyjściowo'. Na prawej, górnej jedynce kawałeczek zęba się wykruszył, a kawałeczek został (chodzi mi o sam czubek zęba) wskutek czego ząb jest teraz krzywy . I tutaj pojawia się moje pytanie: Czy zamiast uzupełniać sobie ubytek, mogę nadpiłować pozostałą część zęba? Od zawsze miałem szerokie i duże jedynki, więc gdyby się troszkę skróciły to bym nie narzekał. I ile taki zabieg kosztuje? Czy jest refundowany przez NFZ?

    Pozdrawiam i liczę na szybką odpowiedź.

  • #2
    Nie rozumiem tego toku myślenia - w przypadku gdy utracisz połowę palca - każesz lekarzowi uciąć rękę - żeby było ok?
    W pierwszej kolejności lekarz musi sprawdzić czy ząb po urazie jest żywy i czy nie doszło do złamania korzenia.
    Pod szkliwem w zębie znajduje się zębina z kanalikami - które po odsłonięciu mogą być przyczyną bólu. Szlifowanie więc musi być odpowiednio pokryte wypełnieniem.
    Co do NFZ - to dobra droga żeby pozbyć się zęba - nie polecam tych wypełnień.

    Komentarz


    • #3
      górne i dolne. O tyle, o ile u dolnych niewiele widać, o tyle górne nie wyglądają 'wyjściowo'. Na prawej, górnej jedynce kawałeczek zęba się wykruszył, a kawałeczek został (???

      Komentarz

      Pracuję...
      X