Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Odsłonięte szyjki zębowe

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Odsłonięte szyjki zębowe

    Witam!Pisze do Państwa ,ponieważ chciałbym zasięgnąć porady .Otóż od jakiegoś roku zauważyłem ,iz mam odsłonięte szyjki zębowe ,najbardziej na zębach końcowych .Mam 25 lat ,więc chyba nie jest to jeszcze wiek gdzie takie coś powinno się zdarzyć .Chciałbym zapytać również czy przyczyną odsłonięcia się szyjek, może być używanie szczoteczki elektrycznej .W tym samym czasie zacząłem myć zęby szczoteczka elektryczna i mam wrażenie ,ze to właśnie przez ta szczoteczkę elektryczna szyjki zaczęły mi sie odsłaniać .Podczas mycia szczoteczka elektryczna dziąsła mi nie krwawią ani nic z tych rzeczy .Czy może być to możliwe ze wina leży po stronie szczoteczki ?W takim razie co robić ?Czy wrócić do standardowej szczoteczki "ręcznej" ?Z góry dziękuje za odpowiedz .Pozdrawiam

  • #2
    Witam,
    Przyczyn odsłonięcia szyjek może być wiele - łącznie z przebiegającym zapaleniem przyzębia.
    Po pierwsze - higiena(!) - musi być wzorowa - każda płytka nazębna może być przyczyną pogorszenia się stanu i jeszcze większej recesji dziąseł.
    Po drugie - zabiegi profesjonalne u dentysty - skaling nad i pod dziąsłowy (usuwanie kamienia i OSADU), ewentualne piaskowanie i jeśli lekarz zadecyduje to także kiretaże
    Po trzecie - prawidłowa metoda szczotkowania - polegająca na masowaniu dziąseł w celu ich ukrwienia i stymulacji

    Szczoteczka elektryczna może być - jednak z prawidłowo dobraną końcówką (np. do masażu dziąseł). Należy tu zwracać szczególną uwagę na to aby nie używać zbyt wiele siły - niektóre szczoteczki elektryczne mają czujnik nacisku - nie należy tu przesadzać. Przydatny jest tu też program do wrażliwych dziąseł dostępny w niektórych szczoteczkach.

    Proponuję szczoteczkę z miękkim włosiem. A pasta np. Sensodyne lub Elmex zielony - na nadwrażliwe szyjki, lub np. Meridol na regenerację dziąseł.

    Komentarz


    • #3
      Witam Ok dziekuje za szybka odpowiedz.Pozdrawiam

      Komentarz

      Pracuję...
      X