Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z dziąsłem przy martwym zębie

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z dziąsłem przy martwym zębie

    Witam!
    Mam martwy ząb, który był tak zniszczony przez próchnicę, że Pani stomatolog musiała mi go całkowicie odbudować, został czymś przymocowany, aby trzymał się w dziąśle. Jest on odbudowany plombą światłoutwardzalną. Wszystko było w porządku, niestety do czasu. Otóż po kilku miesiącach utworzyła się przerwa między zębem a dziąsłem "od przodu". Przy myciu tego zęba nicią dentystyczną najpierw pojawiała się krew. Potem nie było już krwi natomiast przy myciu tej właśnie szczeliny powąchałam nić i wyczułam okropnie nieprzyjemny zapach. Jakby gnicia... sama nie wiem. Nie wiem czy dobrze robię myjąc nicią tą szczelinę, ale przez ten smród przy tym zębie mam nieświeży oddech.

    Dodam jeszcze, że ten ząb mimo iż był tak zniszczony nie bolał. Niedługo przed wizytą u stomatologa odczuwałam tylko ból, pieczenie i swędzenie dziąsła przy tym zębie. Poszłam do dentysty i okazało się że ząb jest praktycznie cały zżarty przez próchnicę. Została tylko cieniutka zewnętrzna warstwa. Pani stomatolog najpierw mi po leczeniu kanałowym ją wypełniła, ale niestety po tygodniu ząb wypadł cały. I wtedy właśnie odbudowała mi całość i umocowała w dziąśle.

  • #2
    Najlepiej, żeby zobaczył to dentysta.

    Komentarz

    Pracuję...
    X