Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Co mam zrobić z tymi zębami ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Co mam zrobić z tymi zębami ?

    Witam,
    mam nieciekawy problem z zębami, a mianowicie, gdy byłam jeszcze mała miałam bardzo małą głowę, a dwa zęby mleczne, zajmują mi tyle samo miejsca co jeden ząb stały.

    Niestety nie wszystkie się pomieściły, w górnej szczęce swojego miejsca nie znalazły dwójki i trójki i tak oto wyglądają moje zęby :



    Problem mam w tym, że kiedyś mi nie przeszkadzały te zęby, a od kilku dni ta dwójka co jest bardziej wycofana do tyłu zaczęła wbijać mi się w język, przez co mam tez problem z mówieniem i jedzeniem. Nosiłam kiedyś aparat, pomógł mi , ale jak widać na zdjęciu, nie do końca...


    Stąd moje pytanie, co mogę zrobić, dentysty się boję, ale słyszałam że można iść do chirurga pod narkozę. Problem w tym, że nie wiem od ilu lat można takie rzeczy robić, i w jakiej cenie. Mam dokładnie 17lat i 6 miesięcy ...

  • #2
    Niestety zdjęcie nie da się wyświetlić.
    Co do stłoczeń zębowych - pomoże aparat stały. Ruchomy w tym wieku nie da rady.
    Wszystko zależy od decyzji jaką podejmie lekarz ortodonta.

    Komentarz


    • #3
      Ja też zawsze bałam się lekarzy stomatologów, ale odkąd mam tego jednego sprawdzonego przestałam się obawiać. Stomatologa i ortodontę mam w Gdańsku i jestem w 100% zadowolona z usług pełnionych przez tą klinikę -> mają super podejście do pacjenta ja od czasu kiedy tam chodzę przestałam bać się stomatologów.

      Komentarz


      • #4
        Też mam problem z wyświetleniem obrazka. Ale z takim problemem koniecznie wybierz się do ortodonty. Lekarz najlepiej będzie wiedział, co z tym można zrobić.

        Komentarz


        • #5
          W takich przypadkach nie forum, a tylko specjalista. Innymi sposobami po prostu trudno będzie ci pomóc. Miej to na swojej uwadze.

          Komentarz

          Pracuję...
          X