Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Za jasna koronka :/

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Za jasna koronka :/

    Dziś dentysta wstawił mi pełnoporcelanową koronkę na zęba, niestety jak zaczęłam ją oglądać w domu to zauważyłam że jest zdecydowanie bielsza niże reszta zębów i bardzo się odznacza, tym bardziej że to ząb dwójka :/ W gabinecie przy sztucznym świetle nie było to aż tak widoczne. Ząb przez to wygląda bardzo sztucznie.
    Czy da się ją leciutko przyciemnić ? I ile kosztuje taka usługa ?? No i czy trzeba ją znowu ściągać z zęba czy można to zrobić już na umocowanej?

  • #2
    Niestety bez zdejmowania tej korony nie da się jej przyciemnić. Jeżeli jest zacementowana na czasowo to problem jest mniejszy, ale jeżeli na stałe to już trochę gorzej. Co do kosztów to już indywidualna sprawa gabinetu więc na to pytanie nie odpowiem.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez kordent Zobacz posta
      Niestety bez zdejmowania tej korony nie da się jej przyciemnić. Jeżeli jest zacementowana na czasowo to problem jest mniejszy, ale jeżeli na stałe to już trochę gorzej. Co do kosztów to już indywidualna sprawa gabinetu więc na to pytanie nie odpowiem.
      Na stałe niestety :/ a czy przy zdejmowaniu takiej korony zacementowanej na stałe istnieje ryzyko uszkodzenia ? Czy takie rzeczy sie w ogóle robi żeby ściągać zacementowaną na stałe koronę w celu zmiany odcienia ?

      Komentarz


      • #4
        Nie polecam takich zabiegów !!! Korona (na stałe) zacementowana jest bardzo mocno i podczas jej zdejmowania może dojść do uszkodzenia opiłowanego zęba, a wtedy dopiero zaczną się problemy...

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez lek.dent.Ania Zobacz posta
          Nie polecam takich zabiegów !!! Korona (na stałe) zacementowana jest bardzo mocno i podczas jej zdejmowania może dojść do uszkodzenia opiłowanego zęba, a wtedy dopiero zaczną się problemy...

          czyli nie ma wyjścia tylko żyć z taką śnieżno białą koroną i resztą zębów która jest szara

          Komentarz


          • #6
            Można podjąć próbę wybielania swoich zębów.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez marcin Zobacz posta
              Można podjąć próbę wybielania swoich zębów.

              A czy trzeba zawsze wybielać jeden cały łuk czy można np. tylko do czwórki ewentualnie piątki bo nie będzie mnie stać na razie na wybielenie wszystkich zębów.

              Mam jeszcze pytanie apropo tej korony, moje naturalne zęby mają na końcach takie delikatne prześwity, ten mój porcelanowy ząb jest właściwie całkowicie biały od razu widać że nie jest mój czy chociaż można by było zrobić takie prześwity na końcu tego zęba bez konieczności jego ściągania ?

              Komentarz

              Pracuję...
              X