Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Wysuwająca się żuchwa od ósemki?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Wysuwająca się żuchwa od ósemki?

    Witam,

    mam chyba dość nietypowy problem. Od jakiegoś czasu żuchwa wysuwa mi się coraz bardziej ( kwestia milimetrów ). Podejrzewam,że może to być spowodowane wyrastaniem ósemki na dole. Główną oznaką tego problemu sa wycierające się zęby dolne od strony przedniej od zębów górnych. Na chwilę obecną w zasadzie nie jestem w stanie zamknąć szczęki bez przycierania dolnych zębów. nadmieniam, iż rano jest z tym mniejszy kłopot. Mam 26 lat.

    Pytanie podstawowe to czy wyrastająca ósemka może spowodować taki stan rzeczy. Nic mnie nie boli. Czy po wyrwaniu ósemki dolnej ( jeśli to konieczne ) ten stan u;legnie porawie. W załączniku dołączyłem zdjęcie sprzed kilku dni.
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez bikerds; 02.12.2011, 16:15. Powód: zapomniałem dodać załącznika

  • #2
    Wyrzynające się ósemki w przypadku braku dla nich miejsca w łuku zębowym, bardzo często powodują przesunięcia i stłoczenia zębów przednich.
    Z załączonego zdjęcia wynika, że ósemka nie ma szansy na prawidłowe wyrznięcie, dlatego radziłabym ją usunąć.

    Komentarz

    Pracuję...
    X