Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Pomozcie, cos sie stało z zębem, strasznie boli :(

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Pomozcie, cos sie stało z zębem, strasznie boli :(

    Mam problem z zębem, górna 6. Niestety do dentysty będę mogła iść dopiero w piątek... wczesniej nie dam rady.

    Już od 2 lat mam problem z górną szóstką. Zrobiła się tam kiedys wielka dziura. Ząb strasznie bolal, okazało się, że jest martwy, ale to dziwne, bo mnie okropnie bolał, że nie mogłam wytrzymać. Zaplombowali mi go i niby wszystko było ok. Aż jakieś 2 miesiące temu ukruszył mi się kawałek tego zęba... od zewnętrznej strony. Ale przez te 2 miesiące nic nie bolało aż do dzisiejszej nocy. Ząb boli mnie dokładnie w tym ukruszonym miejscu, całą noc nie spałam a dzisiaj wziełam już 8 panadoli. Co może się dziać z zebem? Czemu tak nagle zaczal mnie boleć? Nie rozumiem czemu boli skoro niby jest martwy, jak myslicie co to moze byc?

  • #2
    Czy ząb był przeleczony kanałowo???

    Komentarz


    • #3
      Tak, z tego co pamietam był leczony kanałowo.

      Komentarz


      • #4
        Trzeba wykonać zdjęcie rtg zęba, aby :
        1) potwierdzić czy ząb na pewno był leczony kanałowo ( być może ząb był leczony metodą amputacyjną)
        2) ocenić stan tkanek okołowierzchołkowych.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez lek.dent.Ania Zobacz posta
          Trzeba wykonać zdjęcie rtg zęba, aby :
          1) potwierdzić czy ząb na pewno był leczony kanałowo ( być może ząb był leczony metodą amputacyjną)
          2) ocenić stan tkanek okołowierzchołkowych.
          Dziękuje za odpowiedź. Jednak mam problem z dentystami... byłam u 2.I każdy mi wmawia, że to nie ten ząb mnie boli tylko dolna 7 w której jest ubytek jednak ja jestem pewna, że ten. Ja wiem, że ból zebów czasami promieniuje ale:
          - po pierwsze, kiedy np. biore troche dentaseptu i wmasowuje go w górną 6 (ten zab ktory mnie boli) a raczej w dziaslo - przestaje bolec.
          - 2 lata temu też wszyscy upierali sie, że to inny ząb mnie boli bo ten jest martwy i nie ma co bolec - w koncu znalazlam dentystke ktora zaplombowala mi go z innymi nic nie robili i na 2 lata przestał boleć
          - kiedy dentystka mi w niego pukała - niby nic nie bolało, ale chwile pozniej jak przełykałam sline czułam rwący ból we wnetrzu zęba
          - zatruli mi tą dolną siodemke bo nie dało sie ich przekonac, ze to górna 6 mnie boli - dolna 7 przy borowaniu tez bolała bo jest w niej duzy ubytek, ale teraz nie boli, za to w dalszym ciagu boli mnie górna 6...
          - potwierdzili, ze był leczony kanałowo, bo bylam u dentystki tej samej co 2 lata temu i ma w swojej karcie, że był leczony kanałowo
          - nie chciała mi wykonac rentgenu bo od razu uznała, że to na pewno dolna 7 i ból promieniuje

          Nie chcę się upierać przy swoim, ale od kilku dni cały czas mnie boli górna 6, nie mogę przez nią spać po nocach, dolna 7 bolała mnie wylacznie gdy cos mocno na nią nagryzłam, teraz po zatruciu dolnej 7, dalej boli mnie górna 6... czy to mozliwe aby dolna 7 promieniowala ale gdy uzywam lekow miejscowo na gorna 6 to jakos nagle przestaje boleć? Nie wiem juz co mam robic... czy jednak moze byc coś z tą górną 6? Moze cos z korzeniami, nie wiem juz sama ale to naprawde bardzo silny ból...

          Przepisali mi na wszelki wypadek dalacin c niedługo ide do apteki go wykupic...

          Czy to moze byc zapalenie tkanek okolowierzcholkowych? Prosze pomozcie bo jesli tak to mozejeszcze gdzies dzisiaj pojade na rentgen bo zab w dalszym ciagu boli, to raczej nie jest zadne promieniowanie...
          Ostatnio edytowany przez prettysimple; 02.12.2011, 15:41.

          Komentarz


          • #6
            Zgodnie z tym co napisałam już wcześniej, aby postawić jakąkolwiek diagnozę trzeba wykonać zdjęcie rtg zęba.

            Komentarz

            Pracuję...
            X