Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z korzeniami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z korzeniami

    Witam mam bardzo nietypowy problem mianowice ruszają mi się 2 górne jedynki. Po zrobieniu zdjęć RTG okazało się że w tych zębach nie ma korzeni. Byłam już u kilku stomatologów ale nikt wcześniej się z taką przypadłościa nie spotkał. Lekarze nie bardzo wiedzą jak to się mogło stać. Nie pamiętam żebym doznała jakiegoś szczególnego urazu w przeszłości. Dodam jeszcze że zęby są "żywe" i nigdy mnie nie bolały. Z dziąsłami też nic nigdy się nie działo.
    Może tu ktoś się spotkał z takim przypadkiem. Proszę o jakąś podpowiedz czy da się jakoś uratować zęby.

    Dodaje zdjęcie żeby było widać o co chodzi
    Załączone pliki

  • #2
    Zęby wyglądają tak ponieważ doszło do resorpcji korzeni zębów. Są różne przyczyny takiego stanu. Jeśli się ruszają może być bardzo ciężko je uratować. Można takie zęby unieruchomić poprzez sklejenie (zastosowanie tzw szynowania zebów przy pomocy taśmy z włókna szklanego) i obserwacja zębów. Najczęściej resorpcja postepuje nadal i nalezy się liczyć z utrata tych zębów.
    W takim przypadku należałoby myśleć o zastąpieniu tych zębów implantami.

    Komentarz


    • #3
      Bardzo dziękuje za odpowiedz. Zdecydowałam sie jak narazie na zszynowanie jedynek. Rozmawiałam już z dentystą u którego będę to robić. Ciekawi mnie jedna rzecz. Pani powiedziała, że najpierw trzeba przeleczyć oby dwie jedynki kanałowo. Zastanawiam się czy jest to konieczne? Mimo że nie mają korzeni są zdrowe.
      Nie wiem czy inne zęby nie ucierpią na tym założeniu szyny?

      Komentarz


      • #4
        odp.1 Tak
        odp.2 Zabieg prawidłowo wykonany jest jak najbardziej bezpieczny.

        Komentarz

        Pracuję...
        X