Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

co do zęba mądrości

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • co do zęba mądrości

    witam
    Mam takie pytanie, dotykam zęba 7 górna i pukam w niego i nie czuję żadnego bólu a jednak boli ciągnie i rwie dziąsło. Ząb jest żywy nie był truty ani leczony kanałowo.
    Czy ból dolnej 8 może promieniować na górną szczękę?
    Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 13.11.2011, 21:30.

  • #2
    Tak, może promieniować.
    W celu dokładniejszej diagnozy należy udać się do dentysty.

    Komentarz


    • #3
      co do zęba mądrości

      Czy chora dolna 8 wywołałaby obrzęk wokół górnej 7?
      Byłam już po kilka razy u trzech różnych stomatologów. Załączam zdjęcie 8 i obok 7, dodam że żaden ząb jak naciskami pukam nie boli. Wiem ze 7 dolna jest do leczenia ale czy to może powodować obrzęk dookoła 7 górnej i taki ból.
      Jedyne co boli to dziąsło dookoła górnego zęba 7 i kość za nim i cała dolna żuchwa, czasami nawet ucho.
      Proszę o pomoc gdyż jestem już bezsilna i tak długo to trwa.
      Załączone pliki
      Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 14.11.2011, 11:20.

      Komentarz


      • #4
        Po dokładnym prześledzeniu wszystkich Pani postów jeszcze jedno rozwiązanie przychodzi mi do głowy - zapalenie zębodołu, które w ostrej postaci może powodować silne bóle promieniujące (czasem nawet do ucha lub pod skroń). Tym bardziej, że na załączonym zdjęciu

        widac ostry brzeg kostny, który może powodować (poza innymi przyczynami) taki stan.

        Komentarz


        • #5
          co do zęba mądrości

          Jakie powinnam zastosować leczenie? Lekarz wkładał mi Nipas, potem dostałam takie niesmaczne lekarstwo dwa razy. Chodzę również na laser. Czy to wystarczy, czy muszę kolejny antybiotyk?
          Czym płukać, czy smarować ten zębodół?

          Jestem już 3 o pół tygodnia po ekstrakcji a obrzęk wokół 7 jest taki sam i objawy są takie same cały czas, raz nabrzmiewa, potem się lekko uspokaja. Nabrzmiewa te dziąsło wokół tej 7 zaraz jak otworzę oczy, zawsze jak coś zjem, wypiję lub umyję zęby, jak tylko jest kontakt z tym zębodołem po 6. Gdy śpię nic nie czuję.

          (poza innymi przyczynami) -czy coś jeszcze może się zdarzyć? Wiem że rana goi się od 6 do 8 tygodni ale w tym przypadku jest cały czas tak samo, nic lepiej.
          Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 15.11.2011, 18:09.

          Komentarz


          • #6
            Dobrze by było wygładzić ostry brzeg wyrostka zębodołowego od strony 7, który może stanowić jedną z przyczyn nieprawidłowego gojenia się zębodołu. Poza tym leczenie zastosowane przez lekarza prowadzącego jest zgodne z panującymi standardami. Dodatkowo można zastosować pastę Solcoseryl, która wspomaga gojenie.
            Antybiotyk tylko w przypadku występowania objawów ogólnych, takich jak podwyższona temp., powiększone węzły chłonne itp.

            Komentarz


            • #7
              co do zęba mądrości

              Czy tę maść można wkładać do wewnątrz zębodołu? Lekarz mówi że wszystko ładnie się goi ale obrzęk jest i często nasila się.
              Czy dalej mam chodzić na laser i ozon czy to pomaga naprawdę czy tylko taka bajka?
              Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 15.11.2011, 20:56.

              Komentarz


              • #8
                Pomaga Solcoseryl nakładać cienką warstwą na chorobowo zmienione miejsce (nie wcierać i nie wkładać do wnętrza zębodołu, stosować tylko powierzchownie).

                Komentarz


                • #9
                  co do zęba mądrości

                  Dziękuję bardzo za odpowiedź. Kilka dni jeszcze poczekam i zaobserwuję czy coś się zmieni.
                  Lekarz powiedział Mi dzisiaj, że mam poczekać jeszcze dwa tygodnie i jak będzie dalej źle, to natnie mi dziąsło i wygładzi ten brzeg kostny. Mówił, że może nie będzie takiej potrzeby.
                  Czy to na pewno to ?, Odwiedziłam już kilku stomatologów i każdy mówi że jest dobrze i dziąsło się ładnie goi, ale ja bardzo się martwię tym obrzękiem bo raz się nasila a raz nie i boli jakby coś siedziało w dziąśle od środka i kuło i puchło i puchło.
                  Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 17.11.2011, 16:38.

                  Komentarz


                  • #10
                    co do zęba mądrości

                    co tzn ostry brzeg kostny? Cz kość się połamała podczas wyrywania i coś wystaje i wbija się w dziąsło? czy samo może się zregenerować? Nasila się zawsze jak otwieram buzię, jem czy piję.Czy to na pewno to, tak jakby w tym podniebieniu nad dziąsłem coś siedziało. Nie widać żadnej kulki ale ja odczuwam takie nabrzmiewanie.Ten ból jest samoistny. Jest już 5 tygodni po usunięciu a ja mam takie same objawy cały czas raz dobrze raz nabrzmiewa i jakby coś w dziąśle czy na kości siedziało i pulsowało.Najgorsze jest to że jak to nabrzmiewa to nie mogę dobrze zamknąć buzi bo wtedy dolnymi zębami końcowymi ocieram o te dziąsło.
                    Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 21.11.2011, 17:28.

                    Komentarz


                    • #11
                      co do zęba mądrości

                      Boli mnie cały policzek i jak skręcam szyją no i oczywiście w podniebieniu na dziąsłem tej 7. Czuję się bezradna , bo stomatolodzy chyba już 4 mówią że jest ok. Dziąsło po zębodole jest już różowiutkie.

                      Komentarz


                      • #12
                        co do zęba mądrości

                        witam
                        byłam dzisiaj na innej konsultacji i powiedziano mi ze to mięśnie bolą i mam nosić taka szynę relaksacyjną na zęby. Że mam dysfunkcje stawu skroniowo żuchwowego i dlatego boli. Mnie boli jednak miejscowo do góry w podniebieniu nad 7 czy to może być to?

                        Komentarz


                        • #13
                          Tak, przyczyczyną bólów może być bruksizm.

                          Komentarz


                          • #14
                            co do zęba mądrości

                            Dlaczego ból lokalizuje się w okolicy tylko jednego zęba? Dostałam metindol retard po którym bardzo boli mnie głowa i amizepin. Jak na razie nic się nie polepszyło tylko doszedł ból głowy.
                            Musiałam te leki odstawić, czy możecie państwo polecić coś skutecznego aby mięśnie buzi nie bolały?
                            Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 29.11.2011, 19:32.

                            Komentarz

                            Pracuję...
                            X