Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Sztuczna szczęka

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Sztuczna szczęka

    Witam!
    Miałem pewien wypadek i dlatego teraz mam problem z zębami a mianowicie kilku brakuje jak nie wiecej... ;/ w tym jednego z przodu, implanty z tego co się orientowałem są bardzo drogie dlatego chyba zdecyduje się na szczęke i tu szereg moich pytań.
    Ile czeka sie na wstawienie szczęki po zabiegu usunięcia dotychczasowych zębów? i czy sztuczna szczęka wygląda realistycznie? tj. czy widac ze jest ona sztuczna czy nie ma różnicy?

  • #2
    1) Czeka się w zależności od szybkości wykonania pracy przez technika. Prywatnie do kilku dni jeśli sprawa pilna.
    2) Takie jest założenie protez - mają imitować prawdziwe zęby.
    3) W zależności jakie zęby wybrał pacjent. Jeśli posiadane są ciemne a wybrał jasne - to rzucą się w oczy.

    Komentarz


    • #3
      Dzięki marcin
      Mam jeszcze pare pytań czy uda się zamknąć w całym zabiegu usuwania zębów i wstawienia szczęki w tydzien? i ile bedzie to kosztowało?

      Komentarz


      • #4
        Jeśli sprawa jest pilna dentysta wykonuje protezę natychmiastową, wycisk pobierany jest jeszcze przed usunięciem zęba, tak aby przy samej wizycie na której odbywa się usunięcie założyć gotową protezę.

        Można też wykonać protezę wczesną - wtedy wyciski pobiera się około 3 dni po ekstrakcji.

        Zwykła proteza wymaga około 6 tygodni przerwy między usunięciem a wyciskiem w celu wygojenia się rany.

        W 1 i 2 przypadku mija więc około tydzień na wszystkie etapy - jeśli wszystko idzie sprawnie. W 1 przypadku proteza jest zaraz. W drugim po tygodniu od usunięcia. Koszt około 700 zł za protezę. Należy pamiętać że protezy takie musimy podścielać po kilku tygodniach.

        Komentarz


        • #5
          Czyli mam przez to rozumieć że da rade zrobić cały zabieg razem z usunięciem nawet w dwa dni?
          Jestem z Gorzowa zna ktoś może dobrego dentyste w tym mieście który zrobi ten zabieg?

          Komentarz


          • #6
            To czy da rade zależy od lekarza i technika.

            Komentarz

            Pracuję...
            X