Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przeskakujący staw skroniowo-żuchwowy

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przeskakujący staw skroniowo-żuchwowy

    Witam,
    przez czas około tygodnia zaciskałam zęby, aby zmniejszyć odczuwany ból po zabiegu (nie był to zabieg stomatologiczny), potem zaczęła mi przeskakiwać szczęka w czasie jedzenia.
    Czekałam kilka dni co się stanie i szczęka przeskakiwała jakby już coraz mniej, mogłam wykonywać coraz swobodniejsze ruchy. Oprócz tego czułam też mrowienie w zębach, ale z tego co się dowiedziałam mógł być to efekt podawania znieczulenia. Skoro już byłam zarejestrowana to postanowiłam, że pójdę do tego stomatologa.
    Poszłam i zalecił mi ćwiczenie po 60 x dziennie, zaczynając zaraz po przebudzeniu, które wygląda następująco:
    mam wysunąć dolne zęby i wyrównać z górnymi (wtedy czuje jak mi szczęka wyskakuje), otworzyć usta jak najszerzej, a potem zamknąć (czuć jak przeskakuje znowu). I w tym czasie mam trzymać linię łączenia zębów w prostej linii... tylko, że z przyczyn losowych mam koronki na 4 przednich zębach i w momencie zgryzu nie są one prosto w siebie i tak mam od zawsze.
    I ogólnie przeskakiwanie wcale się nie zmniejsza. Już lepiej było gdy po prostu nic z tym nie robiłam te kilka dni.
    Pierwszy raz byłam u tego lekarza i wywarł na mnie bardzo nie ufne wrażenie, zaraz na dzień dobry mi wspomniał o aparacie, że 350zl abym nie zaciskała zębów. Tłumaczenia, że zaciskanie było chwilowe, gdyż odczuwałam ból po zabiegu, wywoływały u niego głupią minę... I dalej gadał mi o tym całym aparacie - jak grochem o ścianę.

    Czy to ćwiczenie oby na pewno jest dobre na tego typu dolegliwości?
    Czy oby na pewno powinnam na siłę robić zęby prosto skoro nie mam tak zgryzu?

  • #2
    przez czas około tygodnia zaciskałam zęby, aby zmniejszyć odczuwany ból po zabiegu (nie był to zabieg stomatologiczny)
    Zacznijmy od tego jaki był to ZABIEG - NIE stomatoligczny, który wywołał zaciskanie zębów? Coś w obrębie jamy ustnej?

    Jeśli lekarz kazał wykonywać takie a nie inne ćeiczenia po badaniu - to nie należy odstępować od jego zaleceń, widocznie miał ku temu podstawy.
    Na forum nie badaliśmy i nie jesteśmy w stanie opracować dobrej metody leczenia.
    O jaki aparat dokładnie chodzi w Pani opisie?

    Komentarz

    Pracuję...
    X