Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból dziąsła i wyciek z nosa po leczeniu kanałowym

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból dziąsła i wyciek z nosa po leczeniu kanałowym

    Witam,

    bardzo proszę o pomoc. Cztery dni temu byłam u nowego stomatologa z powodu bolącej górnej piątki. Okazało się, że ząb wymaga leczenia kanałowego. Po oczyszczeniu zęba, wypłukaniu pod ciśnieniem (nie znam się, ale doczytałam że podchlorynem sodu) i wypełnieniu gutaperką od razu poczułam pieczenie. Jednak po poinformowaniu o tym lekarza stwierdził on, że to niemożliwe bo jestem znieczulona i pewnie mi się wydaje. Przez dobę nie czułam zadnego bolu. Dopiero po tym czasie ząb się odezwał i obecnie nie pomaga nawet ketonal forte. Czuję silne pieczenie dziąsła w okolicach zęba. Poza tym dzien po leczeniu odczuwałam silny zapach chloru po nachyleniu głowy do umywalki (myslalam ze to cos nie tak z woda). Następnie po smarkaniu zacząl kapać mi brązowawy płyn z dziurki od nosa od strony chorego zeba. Teraz ten plyn zamienil sie w zółty. Dzis po przebudzeniu czulam lekko opuchniety policzek po tej samej stronie twarzy. Bol nie ustepuje, a kolejna wizyte mam dopiero w czwartek. Czy mam zmienic lekarza? Przyspieszyc wizyte? Prosze o porade

  • #2
    Oprócz tego, ze po wypełnieniu kanałów mogą wystąpić dolegliwości bólowe przez kilka dni to być może część podchlorynu poleciała na dziąsła i dlatego piecze. Proszę płukać dużo wodą, ale najlepiej iść do lekarza i pokazać co się stało.

    Komentarz

    Pracuję...
    X