Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zlamana jedynka - zalozona szyna zebowa

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zlamana jedynka - zalozona szyna zebowa

    Witam ,

    dnia 10 wrzesnia mialem wypadek, niestety pekla jedynka w korzeniu ( jest na miejscu dzieki szynie zebowej ale jest odlamany od korzenia ) . Bylem juz kilka razy u kontroli tej szyny i zeba , lecz caly czas wszystko przekladaja w czasie ( staram sie robic to na nfz , ale teraz zdecydowalem sie prywatnie )

    Mialem juz leczenie kanalowe , kanal jest zamkniety i zostal mi zalozony cwiek 90tka , dzisiaj bylem w szpitalu na oddziale , gdzie doktor ( stazysta ktory mnie leczy) chcial zrobic mi resekcje korzenia , lecz starszy doktor ( szef oddzialu) stwierdzil ze resekcja nie bedzie potrzebna , trzeba bedzie zalozyc jakis srebrny cwiek i polączyc korzen z zebem za pomoca tego cwieku - szanse na powodzenie wyliczyl na 25% .

    Zab zlamany jest w 1/3 ( jest prawie 1/3 korzenia , a 2/3 zlamanego zeba )

    Prosilbym bardzo o porade co dalej robic - gdyz jestem w kompletnej kropce . Mam 25 lat , prace w ktorej nie moge nosic tej szyny i grozi mi zwolnienie a L4 juz nie moge wziasc bo mnie zwolnia .

    dolaczylem jeszcze 2 zdjecia RTG zeba
    Pierwsze - zdjecie przed kanalowym i wypelnieniem jakims cwiekiem
    Drugie - po kanalowym i zalozeniu cwieka

    co mam teraz zrobic . prosze o pomoc
    Załączone pliki
    Ostatnio edytowany przez bartasbdg; 16.10.2011, 23:59. Powód: blad

  • #2
    Jest to bardzo trudny przypadek. Rokowania co do przyszłości tego zęba są trudne do określenia. Zastosowano u Pana jak najbardziej odpowiednie leczenie. Szyna stabilizuje złamanego zęba. Mozna ją zastapić aparatem ortodontycznym albo taśmą z włókna szklanego, ale być może na tym etapie jest ona najbardziej odpowiednia.

    Komentarz


    • #3
      jestem Panu bardzo wdzieczny za odpowiedz .

      Lecz aparat i szyna niestety nie wchodza w gre , ze wzgledu na prace .

      1) Czy moglby Pan mi rowniez doradzic czy lepiej byloby sie tego zeba pozbyc i np wstawic implant?
      2) Czy mozna go nadbudowac?
      3) Czy z tasma z wlokna da sie normalnie jesc posilki ?

      Jakie rozwiazanie zastosowalby Pan ? PS: widzialem ze pan rowniez zajmuje sie takimi przypadkami w swojej klinice w bialymstoku , jaki koszt wynioslby u pana gdybym przyjechal do pana i ile by to trwalo ??
      Ostatnio edytowany przez bartasbdg; 16.10.2011, 20:47.

      Komentarz


      • #4
        1. Jest to bardzo trudne bo własny ząb to najlepszy implant ale tutaj być może że implant lepiej rokuje. Wazny jest też stan pozostałych zębów.
        2. Na pewno można go nadbudować ale teraz trzeba obserwować.
        3. Da się. taśma jest przyklejona do powierzchni podniebiennej zębów (ryzyko odklejenia)

        Ja zostawiłbym tak jak jest. Co do leczenia trzebaby to zobaczyć " z bliska" by coś więcej powiedzieć.
        Zapraszam do Bielska (nie Białegostoku) ale jednak lepiej pozostać tam gdzie Pan jest bo w razie komplikacji ma Pan lekarzy pod ręką.

        Komentarz

        Pracuję...
        X