Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

połączenie szczękowo zatokowe otwarta zatoka!

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • połączenie szczękowo zatokowe otwarta zatoka!

    Mam pytanie miałam wyrywany ząb a raczej zęby 4,5 i 6.
    Okazało się, że (nie wiem jak to się fachowo nazywa) mam otwarta zatokę (chyba tak to lekarz nazwał) teraz mam wszystko zaszyte powietrze już mi się z nosa nie przedostaje do ust, ale lekarz powiedział mi na koniec, że nie mogę za tydzień lecieć samolotem! Pół roku czekałam na ten lot...
    Wiecie może coś na ten temat? Jakie jest ryzyko??

    Będę wdzięczna za pomoc!!

  • #2
    NIc mi o takich przeciwwskazaniach nie wiadomo, może chodzi o jakąś różnicę ciśnień powietrza. Ale w samolocie ciśnienie powietrza jest wyrównywane do takiego jakie panuje na 2 czy 3 tys metów npm. Chyba, że konieczne jest dalsze działanie-leczenie i lekarz chce miec Panią u siebie w gabinecie pod obserwacją (moze rozległość zabiegu tego wymaga?) Ja zawsze pytam a dlaczego? Bo jeśli czegoś nie wolno to porszę o uzasadnienie. Proszę zadzwonić do lekarza i zapytać co się może stać złego i że nie może Pani przełożyć lotu.

    Komentarz


    • #3
      ?

      pytałam lekarza i to właśnie chodzi o różnice ciśnień nie kazał mi dźwigać, pic przez słomkę i nie wolno mi robić nic przez co może zmieniać się ciśnienie miedzy innymi latać samolotem...

      zapytałam co mi grozi ale dostałam odpowiedz, ze mogę wylądować na oddziale chirurgii szczękowej i pod narkoza będą mi rozcinać dziąsło i czyścić.
      Ale ja się zastanawiam jak to ma wyglądać? mam dostać jakiś krwotok czy co? Tam mi się coś może stać?? Ja tam lecę tylko na weekend do męża nie widzieliśmy się już pół roku...

      Czy naprawdę muszę z tego rezygnować??

      Po za tym lekarz powiedział mi, że mi nie daje 100% pewności, że i tak mnie to nie będzie czekać, ale teraz jest szansa że mnie ta wizyta na oddziale ominie.

      Powiedział też, że nie mówi że na pewno coś mi się stanie możliwe, że mimo lotu nic się nie wydarzy...

      w poniedziałek za tydzień mam przyjść do zdjęcia szwów, więc lecieć bym musiała ze szwami... to jakiś problem?

      Komentarz


      • #4
        A ile zębów Pani usunęła podczas ostatniej wizyty?

        Komentarz


        • #5
          4 zeby

          czwórke, piatke, szóstke i ósemkę...

          Komentarz


          • #6
            Moim zdaniem podczas lotu samolotem rejsowym nie powstają aż takie różnice ciśnień jak podczas picia przez słomkę. Ale to moja opinia. Jeszcze nie powinna pani kichać,smarkać, dmuchać np. balonów czy piłek plażowych, albo palić papierosów - to na prawdę dużo bardziej poważne niż lot samolotem.
            Ale rozległość zabiegu jest spora.
            Na przyszłość, jak Pani planuje lot samolotem czy wyjazd za granicę to proszę takie zabiegi wykonywać z miesięcznym wyprzedzeniem. W razie powikłań za granicą będą tylko problemy.

            Komentarz


            • #7
              dziekuje! Troche mnie Pan uspokoił.

              Pan doktor mowił mi że nie moge kichac a jeśli już muszę to z otwartą buzią, mam się nie przeziębić aby nie mieć kataru itd.

              Dziekuje raz jeszcze za pomoc!

              Komentarz

              Pracuję...
              X