Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z uzebieniem, prochnica...

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z uzebieniem, prochnica...

    Witam.

    Od zawsze mialem problemy z zebami, juz od wczesnego dziecinstwa.
    Ok 12 zebow mam do leczenia, ze 2 do wyrwania, na szczescie nie sa to jedynki ani dwojki.

    Chcialbym sie dowiedziec, czy jest mozliwosc wyleczenia tych zebow za darmo... NFZ, albo akademia medyczna ?
    Wiekszosc zebow trzeba leczyc kanalowo a potem odbudowac... prywatnie wyleczylem tym sposobem dwa zeby.
    Koszt jednego - ponad 600 zł (za samo wyrwanie ósemki - ponad 100 zl placilem w prywatnym gabinecie).
    Prywatny dentysta zapewnil mnie ze wszystkie (popsute) zeby sa do wyleczenia, a dentystka z NFZ powiedziala mi ze 70% zebow mam do wrywania.
    Z jednej strony nie stać mnie na prywatne leczenie zebow, a z drugiej... nie chce sie leczyc u panstwowego stomatologa.

    Bardzo prosze o jakies wskazowki, co mam zrobic aby porzadnie te zeby wyleczyc, jak najtaniej, badz za darmo.
    Mam 29 lat i nie chce za 5-6 lat uzywac protezy.

  • #2
    To czy możliwe będzie wyleczenie wszystkich zębów oceni lekarz na podstawie badania klinicznego oraz badań dodatkowych (rtg zębów). Z tego co Pan pisze większość z nich wymaga leczenia kanałowego, które w zębach bocznych (od 4 do 8 ) nie jest refundowane, czyli nie można go wykonać w ramach NFZ, jedyna szansa by wyleczyć te zęby za darmo, to leczenie u studentów Akademii Medycznych.

    Komentarz


    • #3
      A na przyszłość radzę dbałość o szczotkowanie, odpowiednią szczoteczkę i dietę. W ten sposób nie doszłoby do takich problemów. Najczęściej te problemy są niestety efektem ciągłych zaniedbań.

      Komentarz


      • #4
        Wczoraj miałam usunięte 2 zęby, górna 6 oraz po drugiej stronie przedostatni ząb,też chyba 6. Mam pytania kiedy mogę normalnie myć zęby ,kiedy będę mogła myć dziury po zębach,oraz kiedy będę mogła jeść twardsze rzeczy bez obaw że coś sobie uszkodzę?Sorry że tak wszystko naraz ale jestem w tym kompletnie zielona.Nie pytałabym gdyby to była tylko po jednej stronie.

        Komentarz


        • #5
          Ja myłem zęby od razu po usunięciu, oczywiście, ostrożnie, nie z taką siłą co zwykle. Gdybyś nie mogła szczotkowac, lekarz by Ci o tym powiedział. Jeśli chodzi o jedzenie twardszych rzeczy to wszystko zależy do tego, czy odczuwasz ból, ale na wszelki wypadek wstrzymaj się z tym jeszcze przez parę dni, aż się rany zagoją, żebyś nie czuła dyskomfortu ani bolu.

          Komentarz

          Pracuję...
          X