Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Ból zęba proszę o pomoc

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Ból zęba proszę o pomoc

    Witam bardzo proszę o dobrą poradę

    Na początek około 3-4 lat temu miałem robione leczenie kanałowe zęba nr 6
    Od czasu do czasu przy nacisku bolał mnie ząb ale pobolało 1-2h i koniec raz na 2-3 miesiące Teraz od 2-3 dni ból nie odchodzi gdy nie ruszam szczęką ból prawie nie daje oznak lecz przy zacisku zębów ból jest dziwny nigdy takiego nie miałem ząb jest trochę skrzywiony do środka jamy ustnej Boję się otwierania kolejnego ;/ Jak i wyrywania proszę o poradę
    przy dotykaniu palcem też boli

  • #2
    Konieczna jest weryfikacja tego leczenie jak i stanu zębów sąsiednich. Należy zacząć od udania się do stomatologa i wykonania rtg.

    Komentarz


    • #3
      Trzeba wykonać zdjęcie rtg zęba, aby ocenić stan tkanek okołowierzchołkowych. Zalecana wizyta u dentysty.

      Komentarz


      • #4
        Dobrze a niech państwo mi powiedzą wyrwanie zęba pomoże xD
        Nie chce 2 raz mieć leczenia kanałowego to jest MASAKRA ;(

        Komentarz


        • #5
          Proszę nie wyprzedzać faktów... usunięcie zęba jest ostatecznością... wizyta u dentysty rozwieje wszelkie wątpliwości, istnieje możliwość, że ból nie pochodzi od wspomnianego zęba...

          Komentarz


          • #6
            Proszę zrobić rtg i udac się do dentysty albo wkleic to zdjęcie tutaj. Może coś ustalimy. Leczenie kanałowe nie musi być masakrą jeśli jest przeprowadzone w znieczuleniu i na odpowiednim poziomie.

            Komentarz


            • #7
              ból nad zębami i w przestrzeni między zębami

              Witam
              Dzisiaj byłam u stomatologa, gdyż boli mnie całe dziąsło i rwie od środka w okolicach górnej lewej 6 i 7, oraz przestrzeń pomiędzy tymi zębami. Ból jest stały i dość mocny i tak już 3 dzień. Tak samo boli w dzień i w nocy. Pani postukała w zęby i nic nie czułam, za to nad zębami obolałe całe dziąsła jakby od korzeni. Boli pod skroń i ucho. Laryngolog stwierdził że od tej strony wszystko jest ok.
              Pani doktor rozwierciła maleńką dziurkę w 6 (nic nie bolało) stwierdziła że ząb jest martwy i trzeba go usunąć lub leczyć kanałowo. Nie mam najlepszych wspomnień po kanałowym.
              Powiedziała że powinno puścić. Dała antybiotyk Dalacin i kazała czekać aż będę w stanie sprecyzować czy to na pewno od 6. Jest piątek a ja znowu cierpię. Kiedy to przestanie boleć, bo boli bardzo i czy ten antybiotyk zadziała, co zrobić aby wiedzieć który to ząb?

              Komentarz


              • #8
                MOże to być ząb a moze to być dziąsło. Jeśli zab nie reagował gdy pani dr "stukała" w zęba to stawiałbym na dziąsło. Nie wiem jaki jest stan dziąsła i zębów więc ciężko powiedzieć.
                Najlepiej moze to ocenic lekarz na miejscu. Może uda się zrobić zdjęcie rtg tych zębów i wkleić tu na stronę.
                Bywa tak ze kamień nazębny lokalizuje się poddziąsłowo. Nie widać go a wywołuje spory problem. Bywa też. że między zębami, poddziąsłowo wbijają się resztki jedzenia, ostatnio najczęstszą przyczyną u mnie są łuski ziaren kukurydzy z pop corn'u.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
                  MOże to być ząb a moze to być dziąsło. Jeśli zab nie reagował gdy pani dr "stukała" w zęba to stawiałbym na dziąsło. Nie wiem jaki jest stan dziąsła i zębów więc ciężko powiedzieć.
                  Najlepiej moze to ocenic lekarz na miejscu. Może uda się zrobić zdjęcie rtg tych zębów i wkleić tu na stronę.
                  Bywa tak ze kamień nazębny lokalizuje się poddziąsłowo. Nie widać go a wywołuje spory problem. Bywa też. że między zębami, poddziąsłowo wbijają się resztki jedzenia, ostatnio najczęstszą przyczyną u mnie są łuski ziaren kukurydzy z pop corn'u.
                  Witam
                  Udałam się do stomatologa i pani w zębie 6 wywierciła mi dziurkę i tak zostawiła powiedziała ze powinno puścić. Dała Dalacin C. Niestety nic nie pomogło. Wczoraj udałam się do innego stomatologa i on mi rozwiercił tego zęba i czyścił, mówił że w kanałach było dużo brudu. Przez cały dzień było dobrze, oprócz tego na dziąsłach zauważyłam taki biały nalot jakby krostki(dokładnie w podniebieniu. Dzisiaj jest okropnie znowu boli w okolicach 7. Dookoła jakby coś siedziało w środka i rozpierało. Czy to jeszcze efekt po leczeniu 6 czy 7 do leczenia.
                  Dodam jeszcze może to ważne że w ostatnich dwóch miesiącach miałam leczone dwa zęby kanałowo ale po stronie prawej 6 i 7 , potem 7 została wyrwana z kawałkiem mojej naturalnej kości i jeszcze dobrze się nie zagoiła jest dziura. Wszystko co mogłam jeść, jadłam więc tą stroną lewą i na początku myślałam że to sprawa przeciążeniowa, ale ten ból dziąsła nad zębami i podniebienia i rozpieranie od środka to chyba jakiś stan zapalny?. Dodam również że miałam już dwa antybiotyki Clindomycinum i Rovamecynę gdyż dostałam również zapalenia ślinianki oraz nerwu trójdzielnego po powikłaniach z leczona kanałowo 7.
                  Ta strona dochodzi już do siebie, czasami mały ból w okolicach dziury po zębie i myślałam że będzie już spokój a tu nie, za to druga strona nie do wytrzymania, mam wrażenie że nawet słabiej słyszę że te ucho mam zapchane. laryngolog wykluczył wszelki nieprawidłowości od tej strony. naprawdę nie wiem co się dzieje z moją szczęką.

                  Byłam ponownie u stomatologa wczoraj i czyścił i płukał kanały w tej 6. Włożył lekarstwo i 20.10 powiedział że będzie wypełniał. Nie jest to wypełnienie pod mikroskopem. W załączeniu zdjęcia. Cz takie leczenie ma szanse poprawy. Proszę o ocenę tego zęba - dołączam zdjęcia. Bardzo proszę o wsparcie.
                  Załączone pliki
                  Ostatnio edytowany przez sylwia_lider1; 13.10.2011, 17:51.

                  Komentarz

                  Pracuję...
                  X