Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Bruksizm, czy przesuwanie się zębów przez ósemkę?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Bruksizm, czy przesuwanie się zębów przez ósemkę?

    Witam serdecznie, parę dni temu zauważyłam, iż mam górny łuk niesymetryczny, tzn. przesunięty w prawo. Mam tak już na pewno ponad rok, niestety nie wiem, czy się pogorszyło i nie pamiętam, kiedy się zaczęło.
    Odkrycie to mnie zszokowało, tzn zastanawiam się, jak mogłam wcześniej tego nie zauważyć. Wydaje mi się, że oszpeca mnie to strasznie i boję się, że będzie jeszcze gorzej.

    Pomyślałam, że to może wyrośnięta ósemka spowodowała ten problem, czy to możliwe?

    Jednocześnie od paru miesięcy cierpię (chyba...) na bruksizm. Czuję napięcie w łukach zębowych, potrzebę zaciśnięcia ich. Ból szczęki i skroni (mocny ból głowy, duże ciśnienie z tyłu oczu, światłowstręt), na który nie pomagają zwykłe tabletki przeciwbólowe (czasem tylko Pyralgina).

    Po lewej stronie u góry mam 8 zębów, a po prawej mam 7. Możliwe, że w dzieciństwie usunięto mi jeden ząb z tej prawej strony. Tak podejrzewam, bo nie mam tam już miejsca na kolejny ząb (tj,potencjalną ósemkę).

    Mam wizytę u stomatologa, lecz za paręnaście dni, bardzo proszę o odpowiedź...
    Czy możliwe, że moje dolegliwości brane za bruksizm są spowodowane przesuwaniem się zębów? Choć ósemka po lewej wyszła już cała...


  • #2
    Bruksizmowi oprócz takich czynników jak stres, sprzyja także nieprawidłowe ustawienie zębów. Zatem rozpocząc należy od zbadania zgryzu czyli dobry ortodonta lub dobry protetyk lub dwóch w jednym.

    Komentarz


    • #3
      Dziękuję za odpowiedź.

      Mam jeszcze tylko jedno pytanie. Czy przyczyną bruksizmu może być złe założenie wypełnienia? Mam górną prawą 5 i 6 sklejoną ze sobą. Czy to może powodować jakieś napięcia w szczęce i bruksizm?

      Proszę o odpowiedź i pozdrawiam.

      Komentarz


      • #4
        Źle założone wypełnienia mogą powodować takie problemy, jednak sklejenie zebów raczej nie. Natomiast sklejenie zebów może powodować inne problemy i jest to wskazanie do wymiany wypełnień. Czasem warto wydać więcej pieniędzy i zapytać o "inlay" porcelanowy zamiast tradycyjnej białej plomby.

        Komentarz

        Pracuję...
        X