Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Zębiak + ząb zatrzymany.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Zębiak + ząb zatrzymany.

    Hej.
    Dokładnie 17 lutego 2011r. miałem usuwany ząb zatrzymany (piątka prawa dolna) oraz kostniaka, który znajdował się w okolicy. Przed zabiegiem występowało ryzyko podrażnienia nerwu zębodołowego. Według chirurga szczękowo-twarzowego nerw nie został uszkodzony podczas zabiegu, znajdował się jednak głębiej. Moim dylematem jest to iż, do dzisiaj nie odzyskałem całkowitego czucia w okolicy wargi i brody. Owszem czuję dotyk, przygryzanie wargi ale w dużo mniejszym stopniu jak normalnie, czasami przejdzie jakiś impuls, coraz częściej mnie swędzi. Zaczyna mnie ta cała sytuacja frustrować. Chciałbym się dowiedzieć czy sytuacja może się zmienić na lepsze? Jak długo może ewentualnie wracać czucie? Według chirurga nerw został jedynie podrażniony przez opuchliznę i zmiany jakie zaszły w kości, czucie powinno wrócić w czasie około 6 miesiecy od zabiegu (dziś mija już ponad 7miesięcy). Coraz częściej myślę, że chirurg mnie oszukuje ponieważ uszkodził nerw. Jeśli kogoś spotkała taka sytuacja to prosiłbym o przedstawienie. Wspomnę jeszcze, że zacząłem brać witaminy z grupy B.

  • #2
    nie miałem usuwanego zęba ale operacje zatok szczękowych i przez rok po zabiegu czułem jakbym miał znieczuloną cześć policzka,operacje miałem przez cięcie dziąsła i zanim zregenerowało się wszytko to upłynął rok,daj sobie troche czasu.

    Komentarz


    • #3
      Aby powstały takie objawy wystarczy podczas zabiegu dotknąć nerwu (bez uszkadzania ). Jest to tak duży szok dla włókien nerwowych że objawy zdrętwienia lub upośledzonego czucia utrzymują się bardzo długo. Oczywiście obrzęk i ucisk pozabiegowy wywołuje podobne objawy. Należy zażywać witaminy z grupy B (B12). Zwykle taki stan poprawia się po 6 miesiącach. Tzn pacjenci którzy nic nie czuli, zaczynają coś czuć. Ale proces pełnej sprawności czasem trwa o wiele dłużej, nawet 12 i 24 miesiące. A w przypadku przerwania ciągłości nerwu może nie wrócić nigdy.

      Komentarz


      • #4
        Dziękuje za odpowiedź, oczywiście zakładam, że nerw nie jest przerwany. Czy warto jest udać się jeszcze do neurologa o poradę? Niby istnieje rehabilitacja laserowa, jej działanie przyspiesz regeneracje nerwu?

        Komentarz


        • #5
          Na pewno nie zaszkodzi. Można zawsze spytać neurologa.

          Komentarz

          Pracuję...
          X