Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Przepchany materiał podczas leczenia kanałowego

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Przepchany materiał podczas leczenia kanałowego

    Mój problem polega na źle wykonanym leczeniu kanałowym. Otóż ponad 1.5 miesiąca temu miałam kanałowe leczenie 4. Ząb bolał mnie jeszcze co najmniej 2tyg po leczeniu i to bardzo, a następnie powyżej zęba na dziąśle pojawiła się pokaźna gulka ropna. Gdy po 3 tyg ropa nie schodziła poszłam do dentysty, zrobili mi zdjęcie i okazało się że mam przepchany materiał po leczeniu do takiego stopnia że na zdjęciu nie widać gdzie się to kończy. Stomatolog dał mi antybiotyk i powiedział że ropa powinna zejść ale raczej nie obejdzie się bez zabiegu chirurgicznego. Niestety ropa po antybiotyku nie zeszła, czyli już ponad miesiąc mi towarzyszy w codziennym życiu. Mam pytanie na czym polega taki zabieg chirurgiczny? Czy przeprowadza się go pod narkozą? Jakie są koszty takiego zabiegu? Mieszkam w UK i niestety nie jestem ubezpieczona w Polsce Kanałowe leczenie też robił mi dentysta w UK. Czy mam jakieś prawo domagać się zwrotu kosztu takiego zabiegu, jako że dentysta popełnił błąd? Proszę o poradę

  • #2
    Słuchaj, co do kwestii zabiegu to nic nie powiem bo nie wiem - jedno jest pewne, źle wykonane leczenie, idź do radcy prawnego i wio z tematem - jeszcze dostaniesz zwrot z nadwyżką. W UK byłem na wakacjach, i pracowałem, złamałem rękę jeżdżąc na rowerze a lekarze źle poskładali, rękę łamali od nowa a sąd przyznał mi 6,5 tyś funtów odszkodowania od lekarzy. trzeba tępić takich specjalistów.

    Komentarz


    • #3
      W pt mam mieć zbieg chirurgiczny. Nie bardzo rozumiem na czym on ma polegać Czy przepchany materiał przy leczeniu kanałowym usuwa się przez resekcję korzenia??? Czy są jakieś skutki uboczne takiego zabiegu ?? Proszę, niech ktoś mi opisze o co chodzi, bardzo się boję

      Komentarz


      • #4
        Zamieszczone przez sszlenk Zobacz posta
        W pt mam mieć zbieg chirurgiczny. Nie bardzo rozumiem na czym on ma polegać Czy przepchany materiał przy leczeniu kanałowym usuwa się przez resekcję korzenia??? Czy są jakieś skutki uboczne takiego zabiegu ?? Proszę, niech ktoś mi opisze o co chodzi, bardzo się boję

        witajcie może tu znajdę jakaś poradę , mam podobny problem tylko ze przed leczeniem kanałowym , mianowicie poszłam wyleczyć zęba no niestety okazał się do kanałowego , zatruła mi go i kazała przyjść na leczenie kanałowe , niestety zaczęlo mnie boleć na początku myślałam że to ząb poszłam do niej , dodam że sytuacja działa się w przeciagu dwóch tygodni , wyjęła trutkę po 3 dniach nie pod 2 tyg tak jak miałam nosić , nadal mnie bolało wiec zaczęłam kombinować i szukać przyczyny bolu obstukałam łyżeczką zęba popukałam po naciskałam i nic ząb nie bolał , za to zaczęłam oglądać dziąslo w lusterku i zaniepokoiło mnie to że ten tzw fleczer tak jakby wbijał się w dziąsło to wyglądało tak jakby dziąsło uginało się pod tym fleczerem , tam było zródło bólu bo naciskalam to dziaslo poszłam do tego gabinetu znowu powiedziałam o dolegliwości ale ona powiedziala że tam nic złego się nie dzieje , no nic poszłam do domu po tygodniu dziąsło tak bolalo że szok wrócilam spowrotem ale tej pani nie było wiec zajęła się mną inna pod fleczerem zrobiły się odleżyny a dziś mam poterzną kieszen , chciałam wyrwać ale trafiłam do miłej pani która przekonała mnie do leczenia kanałowego kanałowe przeprowadzone było wewrześniu 20 chyba a całkowite odbudowanie 1 tydzień pozniej dziś mam w miare ok ale kieszeń muszę leczyć u chirurga , z tamtego gabinetu zrezygnowalam calkiem ale mam tam jeszcze do zapłacenia 150 zł i oni się upominają , poszłam i powiedziałam sytuacje z kieszenią i tak dalej oni wypierają się że kieszen to nie ich wina że mają zdjęcie zęba wyleczonego kanałowo z przepchanym materialem i uszkodzonymi wiezadłami co jest nie prawda bo ja mam tez to zdjecie kazali mi isc do tej pani ktora mi go kanalowo leczyla bo najprawdopodobniej tam mi przepchali ten material i z tad kieszen ,jest to zupelną nieprawda bo trawilam tam z checia wyrwania niestety leczenie tez dlugo trwalo poniewaz odbudowac zeba i zaleczyc moglam dopiero po wygojeniu sie kieszeni i chodzialam tam z 3 tyg na antybiotyk kieszen zrobila mi sie w sierpniu zaraz po tych odlezynach jestem wsciekla bo myslalam ze to swinstwo to z zaniedbania ale teraz jak oni sie tak wypieraja to wiem ze to ich wina ,a pozatym tez mam problem z trzema innymi zebami tez leczonymi w tym kijowym gabinecie poszlam wyleczyc jednego zrobili mi 3 bez mojej wiedzy nawet a teraz mam jeszcze do doplacenia 150 tez , niestety pani ktora się mna zajmuje teraz stwierdziła brak punktów stycznych zębow tych 3 właśnie i stąd te dolegliwości z dziasłami groża mi tam kieszenie takie sam jak ta co juz mam , konieczne jest zmiana plomb , ach dodam jeszce że nigdy nie miałam problemów z dziasłami obczytałam milion stron na necie oraz badalam uzebienie pod kątem parodontozy kamienia nazebnego , nic z tych rzeczy problemy zaczęly się po leczeniu i tylko przy tych zebach leczonych mam dziąsła spuchniete i krwawią czasem mimo że leczenie było w sierpniu pani doktor ta miła powiedziała że ona sama by chciała miec takie zeby bo mam swietne mocne kosci długie korznie że moje dolegliwosci sa dziwne pomuzcie co robiść z tym gabinetem mam tam do zaplaty ale też czeka mnie dalsze leczenie i poprawki po nich co tez bedzie kosztowalo do nich na poprawe nie pojde

        Komentarz

        Pracuję...
        X