Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

"brak szkliwa", a mycie zębów.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • "brak szkliwa", a mycie zębów.

    witam, ubyło mi troszkę szkliwa na zębie(owoce jem tonami, być może to przez to)
    boję się myć zęby(od wczoraj, gdy zauważyłem, iż nie mam kawałka szkliwa na zębie - jakieś 1\5 zęba)...
    czy nic się nie stanie, gdy "przejadę" szczoteczką po tym zębie? albo gdy wypłukam go płynem do płukania jamy ustnej?

    dziękuję za odpowiedzi, pozdrawiam.

    ps: czy może "zastosować" licówki?(i proszę odrazu koszt w przybliżeniu)
    Ostatnio edytowany przez albercikkk; 04.09.2011, 17:11.

  • #2
    Owoce zawierają kwasy, które mogą negatywnie wpływać na zęby. Należy pamiętać aby po spożyciu owoców, soków, kwaśnych posiłków odczekać około 30 minut i dopiero wtedy myć zęby - aby zminimalizować negatywne działanie kwasów.
    Ubytek zęba można odbudować kompozytem (plomba), licówki nie są tu konieczne - przynajmniej opis na to wskazuje.

    Komentarz


    • #3
      Marcinie, dziękuję za odpowiedz, jednak teraz dostrzegłem coś dziwnego. tam, gdzie brakuje szkliwa, jest tak jakby dziąsło(dlaczego nie zębina?) - dodam, iż jest to ząb mleczny(mam 15 lat i nadal mam mleczaki!)

      ps: aha, czy w ogóle mogę po takim zębie "szorować", czy lepiej go omijać przy myciu zębów?
      ps2: ząb "ruszał się" już około 2 miesiące temu, jednakże "ruszanie się zęba" ustąpiło.

      ahh i nie dodałem, iż jest to górny ząb, a szkliwa brakuje tylko w pobliżu dziąsła, wygląda to jakoś tak:

      (zakreślone miejsce, to miejsce, w którym ubyło mi szkliwo)

      Ostatnio edytowany przez albercikkk; 05.09.2011, 15:55.

      Komentarz


      • #4
        Ząb mleczny należy usunąć. Ubytek przy szyjce można zaplombować, jest to tzw. ubytek klinowy.
        Zgłosić się do dentysty - on wszystko wyjaśni.

        Komentarz

        Pracuję...
        X