Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Koszty leczenia kilku zębów

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Koszty leczenia kilku zębów

    Witam. mam bardzo poniszczone żeby i chciałbym się dowiedzieć tak na oko jaki byłby mniej więcej koszt leczenia. zaznaczyć chciałbym, aby zbieg był pod narkozom i żeby po prostu wszystkie na raz wyleczyć na dodatek jak byłem dzieckiem, myślę, ze jakieś 11lat temu, to miałem bardzo nie miłe doświadczenie z dentystą no i odczuwam duży lęk, nawet gdy tylko przechodzę koło takiego gabinetu. Obecnie mam 3 dziury w dolnej szczące i na gorze 4 z dziurami małymi i próchnice podejrzewam i po bokach 2. Prosiłbym tylko i taka przepuszczalna kwotę. I też jeśli można to obecnie jeszcze nie dysponuje środkami na większe koszty dlatego, chciałbym zahamować niszczenie zębów i prosiłbym o podanie jakiejś szczoteczki i pasty, będę do zgodnie wdzięczny

  • #2
    Godzina w narkozie to około 400 zł + koszt leczenia. Oczywiście jeśli wszystkie badania są ok.
    Pasta i szczotka to nie magiczna różdżka - trzeba się przyłożyć do mycia zębów, stosować prawidłową metodę szczotkowania, przeznaczać około 3 minuty na każde szczotkowanie, używać nici dentystycznych, dodatkowo można używa szczoteczek do przestrzeni międzyzębowych itp.

    Komentarz


    • #3
      Aha to i tak taniej niż myślałem. Ile kosztuje zaplombowanie jednego zęba? i ile mniej więcej trwa? Dzięki temu mógłbym oszacować mniej więcej koszty.

      Komentarz


      • #4
        To wszystko zależy od rodzaju problemu - leczenie kanałowe około 200 zł za 1 kanał, wypełnienie (plomba) od 100-200 zł za 1 powierzchnię - czasu nie da się określić, gdyż zależą od ubytku, złożoności problemu, asysty, lekarza itp.
        Zwykle plomba to kilkanaście (do kilkudziesięciu) minut a leczenie endodontyczne nawet ponad godzinę...

        Naprawdę nie rozumiem powodu dla którego narkoza byłaby konieczna? Proszę zgłosić się do dentysty, który zbada, powie co jest do leczenia i przedstawi plan. Znieczulenie miejscowe działa bardzo dobrze i pacjent bezboleśnie może przejść całe leczenie w pełnej świadomości.

        Komentarz


        • #5
          Aha, czyli koszty nie da się oszacować samemu, no trudna sprawa.

          Widzi Pan. Ja jako małe dziecko kiedyś miałem ropę w zębie, miałem z 9-10 lat podejrzę. Wtedy dentysta musiał wyrywać na żywca, ból był niewyobrażalny, na dodatek 2 razy, bo się niestety połamał i właśnie od tamtego czasu na widok dentysty strach w oczach, mimo, że zdaje sobie sprawę, że po dostaniu znieczulenia, nie powinienem w ogóle czuć bólu, ale jednak, to jak koszmar powracający w tracie snu.

          A i mam jeszcze pytania. Czy koszty są podobne, jeśli chodzi o przednie zęby? Słyszałem kiedyś, ze są jakieś różne rodzaje plomby. I tak mnie zastanawia, czy będzie ta plombę widać?

          No i w sumie mam jeszcze jedno. Czy wybielanie, czy szlifowanie, tak aby zęby wyglądały po prostu ładnie, to ile by kosztowało?



          Pójdę niebawem do dentysty. Mam nadzieje, ze wygram z lękiem, ale jednak pewnie rozmyślę się jak już będę jakieś 10m od gabinetu.
          Ostatnio edytowany przez Speed1111; 21.08.2011, 04:35.

          Komentarz


          • #6
            Znieczulenia są różne - od darmowych na NFZ po płatne które podawane są komputerowo - znieczulenie The Wand. Podanie takiego znieczulenia jest praktycznie niebolesne a ból zniesiony miejscowy może być nawet na 2-3h. Niektóre gabinety do wypełnień światłoutwardzalnych oferują takie znieczulenie gratis (w cenie wypełnienia).

            Tak, są różne rodzaje plomb. Darmowe na NFZ (NIE POLECAM), oraz światłoutwardzalne. Te drugie również dzielą się na te lepsze i te droższe w zależności od firmy. W zębach przednich w przypadku odbudowy estetycznej - warstwowej - również cena wzrasta, gdyż dentysta nakłada kilka warstw różnych odcieni specjalnych materiałów które imitują tkanki zęba.

            Próchnica się sama nie wyleczy. Nie należy czekać aż pojawi się ropa jak kiedyś.

            Komentarz

            Pracuję...
            X