Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Problem z krzywymi zębami

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Problem z krzywymi zębami

    Witam. Załączam zdjęcie zębów
    Tak, wiem są okropne.
    Chodzę regularnie do dentysty.
    Niestety gdy byłam mała to ortodontka zaproponowała mi wyrwanie 2-óch zębów jako małe dziecko bardzo się wystraszyłam i efekty są widoczne teraz - totalnie straszne zęby
    Od ponad 2 lat mam taki problem, że zrobiło mi się wgłębienie w jedynce.
    Dentystka powiedziała, że to jest starcie spowodowane tym, że mam taki krzywy zgryz. Jedynka o ten na dole zahaczała (chyba?) i tak to wygląda. Co można z tym zrobić? To nie jest ubytek, jak to wypełnić? Czy ortodonta mógłby mi pomóc czy już za późno??

    tu zdjęcie (tylko proszę się nie wystraszyć )

  • #2
    Można wypełnić/ odbudować.
    Zgryz do leczenia aparatem.

    Komentarz


    • #3
      Zamieszczone przez marcin Zobacz posta
      Można wypełnić/ odbudować.
      Zgryz do leczenia aparatem.
      Tak? Czyli da się jednak coś zrobić? Ale to u normalnego dentysty czy nie wiem u ortodonty szło by to wypełnić? I w jaki sposób?

      Komentarz


      • #4
        Jeżeli wgłębienie powstało w wyniku wady zgryzu to najpierw trzeba wyleczyć wade u ortodonty a potem wypełniać.

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
          Jeżeli wgłębienie powstało w wyniku wady zgryzu to najpierw trzeba wyleczyć wade u ortodonty a potem wypełniać.
          Aha rozumiem. A koszt takiego stałego aparatu tak mniej więcej ile by wynosił?
          Czym się wypełnia takie wgłębienie?

          Komentarz


          • #6
            Koszty są różne w całej Polsce. Trzeba poszukać w cennikach na www.
            U nas od 3200 zł
            Wypełnia się kompozytem.

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
              Koszty są różne w całej Polsce. Trzeba poszukać w cennikach na www.
              U nas od 3200 zł
              Wypełnia się kompozytem.

              Aha, a ten kompozyt to będzie potem widoczne te uzupełnienie?
              Ile trwa takie uzupełnienie i jaki jest tego koszt? Tak mniej więcej?
              Czy to wypełnienie przypomina plombę? Czy jak ? Potem pewnie będzie wypadać?

              Komentarz


              • #8
                Kompozyt to materiał stosowany w stomatologii do estetycznej odbudowy zębów. Ile to kosztuje to nie wiem. Czy będzie się trzymać? Zależy od miejsca występowania i kontaktu z zębami przeciwstawnymi. Jesli chodzi o wgłębienie na brzegu siecznym to może być problem z utrzymaniem tej odbudowy, jednak na podstwie zdjęcia nie moge tego powiedzieć z całą stanowczością.

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez VIP DENTAL.pl Zobacz posta
                  Kompozyt to materiał stosowany w stomatologii do estetycznej odbudowy zębów. Ile to kosztuje to nie wiem. Czy będzie się trzymać? Zależy od miejsca występowania i kontaktu z zębami przeciwstawnymi. Jesli chodzi o wgłębienie na brzegu siecznym to może być problem z utrzymaniem tej odbudowy, jednak na podstwie zdjęcia nie moge tego powiedzieć z całą stanowczością.
                  Aha no to dziękuję. W takim razie mam problem. Bo co w wieku 19 lat mam wstawić sztucznego zęba? No nic widocznie tak musi byc.

                  Komentarz


                  • #10
                    Myślę, że każdy stomatolog czy też ortodonta jest w stanie zawsze coś zdziałać. Zawsze się bałam chodzić do stomatologa przekonałam się dopiero do dentystów gdy zaczęłam korzystać z usług kliniki spotkałam się z miłą ciepłą atmosferą i świetnym podejściu do pacjenta. Miałam też problem z krzywym zębami więc udałam się tam także do ortodonty. Dobrze że mamy w Gdańsku takich ortodontów i stomatologów.

                    Komentarz


                    • #11
                      Charm - żenujące;P

                      Komentarz

                      Pracuję...
                      X