Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

Mostek ? Co zrobić ?

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • Mostek ? Co zrobić ?

    Witam,

    Parę lat temu wyrwałem górna lewą szóstkę, na początku tego roku miałem mały wypadek przy pracy i uderzony prętem mocno uszkodziłem górną lewą czwórkę i piątkę.
    Niestety olałem trochę sprawę i zęby są w opłakanym stanie, dziś byłem u dentysty zrobiłem prześwietlenie i najprawdopodobniej zębów nie uratujemy. Jutro będę wiedział wszystko dokładnie - czy usuwamy czy próbujemy leczenia kanałowego.

    Tak się zastanawiam, jeżeli dojdzie do usunięcia, to czy będzie możliwość wstawienia mostka który zastąpi aż trzy brakujące zęby ? Trójka jest zdrowa i siódemka również.

    Pozdrawiam

  • #2
    Zrobić się da. Gorzej z gwarancją (raczej nikt jej nie udzieli).
    Z reguły ilość uzupełnianych braków powinna być równa ilości zębów filarowych.
    Jeśli siódemka przesunęła się w jamie ustnej - może pełnić rolę szóstki i uzupełniamy tylko dwa zęby.

    Komentarz


    • #3
      Nie ma gwarancji, że żeby na których zakładany jest mostek nie będą się psuły po spiłowaniu. Nie myślałeś o implantach?

      Komentarz


      • #4
        Witam ponownie,
        Niestety musiałem na chwile wyjechać z kraju i nic nie zrobiłem z zębami, aż do dzisiaj, byłem u swojej dentystki, zrobiliśmy prześwietlenie i okazało się ze da rade uratować zęby. Mam stan zapalny a wiec rozpoczęliśmy leczenie kanałowe bez znieczulenia i o dziwo nic nie bolało-martwe zęby (lekki kucie przy mierzeniu głębokości kanałów) - kanały przeczyszczone, antybiotyk w kanałach, teraz mam zaleczyć stan zapalny dziąseł i robimy dalej od przyszłego tygodnia. Nie bójcie się dentystów !!

        Komentarz

        Pracuję...
        X